3 fakty na temat leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe - zabiegi w gabinecie dentystycznym

Pacjenci, którzy nie poddawali się jeszcze leczeniu kanałowemu, mogą czuć się trochę niepewnie stając przed taką perspektywą. Poniższe uwagi mogą ich jednak częściowo uspokoić. Oto trzy rzeczy, które warto wiedzieć na temat leczenia endodontycznego.


  1. Leczenie kanałowe to ostatni ratunek dla zęba. Ta metoda leczenia wykorzystywana jest wtedy, gdy ubytki próchnicze są bardzo duże. Zęba nie trzeba jednak w takiej sytuacji usuwać. Ekstrakcja mogłaby utrudnić takie czynności jak żucie czy mówienie, ponadto wpłynęłaby na układ pozostałych zębów oraz na estetykę uśmiechu. Choć po zabiegu kanałowym ząb będzie martwy, to wciąż będzie pełnił swoje dotychczasowe funkcje.

  2. Leczenie kanałowe odbywa się pod znieczuleniem. Dzięki temu komfort zabiegu jest znacznie wyższy, a sama świadomość tego, że nie będzie on bolesny, pomaga pacjentowi zdecydować się na podjęcie leczenia.

  3. Leczenie kanałowe to metoda wykorzystująca nowoczesne sprzęty i procedury. Współczesna stomatologia zachowawcza wykorzystuje bardzo wiele nowoczesnych urządzeń elektronicznych, dzięki którym leczenie jest szybsze, bardziej precyzyjne i bezbolesne. Endometry pozwalają na dokładne pomiary kanałów zębowych, mikroskopy na precyzyjne obserwacje, a prześwietlenia rentgenowskie na stawianie trafnych diagnoz.


Pruszków, Wołomin – zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej


Do skorzystania z zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, w tym także z leczenia kanałowego, zachęcamy wszystkich pacjentów z okolic Pruszkowa i Wołomina. Zapraszamy do naszych gabinetów, gdzie można także uzyskać więcej informacji na temat poszczególnych form leczenia.

Szybki kontakt