Ortodoncja

Drogi Pacjencie Piodent-Wołomin, zapraszamy na bezpłatne konsultacje ortodontyczne.

Nieprawidłowości w układzie zębów oraz wady zgryzu to problemy nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Ich rozwiązywaniem zajmuje się wyodrębniona dziedzina stomatologii: ortodoncja.


Właściwe ułożenie zębów wpływa nie tylko na estetykę uśmiechu i poprawę samopoczucia pacjenta, ale pomaga też zapobiegać próchnicy, chorobom przyzębia oraz nadmiernemu odkładaniu się kamienia nazębnego. Dzięki leczeniu ortodontycznemu można też skutecznie wyeliminować wady wymowy i poprawić wydajność takich czynności jak żucie, połykanie czy nawet oddychanie. Istotne jest to, by dokonać szybkiej diagnozy i odpowiednio wcześnie zacząć leczenie. Dlatego też zaleca się rodzicom, by na pierwszą konsultację ortodontyczną zabierali swoje dzieci, gdy ukończą 5 lat. Zachęcamy zatem rodziców oraz ich pociechy do odwiedzin w naszych gabinetach w Wołominie oraz Pruszkowie.


Aparaty ortodontyczne Pruszków Wołomin


Ortodoncja obejmuje wiele metod leczenia. W przypadku młodszych pacjentów zwykle używa się aparatów ruchomych, starsi zaś mogą skorzystać z aparatów stałych, aparatów elastycznych, częściowych aparatów stałych i innych rozwiązań dostosowywanych indywidualnie do pacjenta.


Warto pamiętać o tym, że leczeniu ortodontycznemu mogą poddawać się także osoby dorosłe. Umożliwiają to najnowsze techniki ortodontyczne, warto więc wybrać się na konsultację ortodontyczną niezależnie od wieku, jeśli istnieje taka potrzeba.


Aparaty na zęby

Rodzaje aparatów na zęby

Podczas leczenia nastolatków oraz osób dorosłych używana jest technika niskiego tarcia SWLF (Straight Wire Low Friction) – są to specjalistyczne aparaty stałe, dzięki którym czas leczenia może być skrócony, a dyskomfort pacjenta zarówno podczas użytkowania, jak i wizyt kontrolnych - znacznie ograniczony. Przy dostosowaniu aparatu stałego pacjent może wybrać spośród różnych rodzajów zamków: porcelanowych, metalowych, kryształowych.


Do nowoczesnych metod leczenia ortodontycznego należy metoda Invisalign lub Clearaligner, wykorzystująca przezroczyste nakładki. Są one regularnie wymieniane podczas wizyt kontrolnych u stomatologa. Do ich zalet należy wysoki komfort pacjenta, łatwość utrzymywania higieny jamy ustnej podczas leczenia, a także wysoka estetyka.

ClearAligner - skuteczne leczenie ortodontyczne


Skuteczne leczenie ortodontyczne – zapraszamy do naszych gabinetów


Dla najlepszych i najszybszych efektów leczenia ortodontycznego najważniejsze jest to, by właściwie dobrać metodę do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zachęcamy więc do wizyty w jednym z naszych gabinetów w Pruszkowie lub Wołominie, gdzie po badaniu i konsultacji stomatolog z pewnością wybierze najbardziej efektywną metodę leczenia.

Szybki kontakt