RTG

RTG zębów to badanie diagnostyczne, które pozwala zobaczyć zmiany w tkance kostnej żuchwy i szczęki oraz w stawie skroniowo-żuchwowym. Umożliwia też ocenę stanu kości całej twarzoczaszki oraz stanu poszczególnych zębów i otaczających je tkanek. Rentgen zębów pomaga nie tylko w diagnozowaniu zmian próchniczych, ale także w wychwyceniu obecności ciał obcych, zawiązków zębowych, zmian chorobowych w obrębie zębów i ich korzeni, uszkodzeń oraz zmian nowotworowych.

W stomatologii stosuje się również pantomogram zębów, który jest specjalistycznym zdjęciem RTG wykonywanym z użyciem pantografu. Aparat ten jednocześnie wytwarza ruch głowicy generującej promieniowanie rentgenowskie i rejestruje obraz – w efekcie powstaje dokładne zdjęcie danej części twarzoczaszki. Na zdjęciu są widoczne zęby górne i dolne oraz wszystkie otaczające je tkanki.

Tomografia 3D – CBCT. Tomografia zębów w stomatologii jest najdokładniejszym i rozstrzygającym badaniem RTG. Do tego tomografia zębów CBCT jest najmniej obciążającym badaniem 3D. Jest bardzo pomocne w leczeniu kanałowym, ortodoncji i niezbędne przy implantologii. Na zdjęciach w metodzie CBCT jesteśmy w stanie nie tyko zobaczyć zaburzenia i stany zapalne w rejonie twarzoczaszki, ale je dokładnie zlokalizować, obejrzeć i pomierzyć. W technologii 3D zaglądamy zachyłki międzykorzeniowe, oglądamy wewnętrzne powierzchnie korzeni, znajdujemy dodatkowe i boczne kanały, określamy przebieg i kierunek zakrzywienia korzenia zęba, lokalizujemy położenie i wielkość zmian zapalnych.

rtg wołomin
CBCT-3D

W naszej przychodni korzystamy z nowoczesnej aparatury RTG, dzięki której możliwe jest wykonywanie precyzyjnych zdjęć oraz ich cyfrowa obróbka. Pacjent otrzymuje zdjęcia w formie elektronicznej lub na nośniku (płyta CD lub pen-drive).

 

Pruszków, Wołomin: RTG zębów


W naszych przychodniach w Pruszkowie oraz Wołominie korzystamy z nowoczesnych aparatów punktowych RTG, które umożliwiają cyfrową obróbkę wykonanych zdjęć. Pacjent może otrzymać wynik badania zarówno w formie klasycznej kliszy, jak i w formie elektronicznej na dowolnym nośniku cyfrowym np. płyta CD, pen-drive itp.


Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w zakresie wykonywania zdjęć RTG.

Szybki kontakt