Protetyka

Zadaniem dziedziny stomatologii, jaką jest protetyka stomatologiczna, jest rekonstruowanie zębów uszkodzonych i odtwarzanie brakujących elementów uzębienia.


Braki w uzębieniu wpływają niekorzystnie nie tylko na wygląd uśmiechu, ale także na zdrowie pacjenta oraz na komfort codziennego funkcjonowania. Pojawiają się problemy z takimi czynnościami jak mówienie czy jedzenie. Nowoczesna protetyka oferuje jednak rozwiązania, które pozwalają osiągnąć zadowalający efekt estetyczny oraz umożliwiają pacjentowi normalne funkcjonowanie.


Protezy, które oferujemy w naszych gabinetach w Wołominie i Pruszkowie, mogą występować w dwóch formach:

  • protezy stałe – takie jak korony, mosty, licówki, wkłady koronowe czy wkłady koronowo-korzeniowe;

  • protezy ruchome – szkieletowe, nakładowe, protezy osiadające częściowe i całkowite.


Co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach protez stomatologicznych?


Protezy stałe:

  • Korony – tego typu uzupełnienia zastępują zniszczone korony zębów. Osadza się je na implantach, wkładach koronowo-korzeniowych lub na własnych zębach pacjenta.

  • Mosty – dzięki nim uzupełnić można brak więcej niż jednego zęba.

  • Wkłady koronowe - wykonane z porcelany, służą do uzupełnienia ubytków w koronie zęba.

  • Wkłady koronowo-korzeniowe – stosuje się je wtedy, gdy uszkodzenie korony jest duże lub całkowite.

  • Licówki – protezy porcelanowe w postaci cienkich listków, które umieszcza się na powierzchni zęba. Dają niezwykle satysfakcjonujący efekt estetyczny – dzięki nim zęby przybierają idealny kształt i kolor, a uśmiech prezentuje się bardzo atrakcyjnie.


Wkłady koronowe Licówki porcelanowe

Protezy ruchome:

  • Protezy szkieletowe – stosowane są wtedy, gdy nie ma możliwości umieszczenia mostu protetycznego. Proteza taka składa się głównie z cienkiego szkieletu metalowego, który w żaden sposób nie przeszkadza pacjentowi w funkcjonowaniu.

  • Protezy nakładowe – protezy te opiera się na korzeniach zębów (lub gdy ich brak – na implantach) wtedy, gdy nie da się wykonać na nich wkładu koronowo-korzeniowego.

  • Protezy osiadające – stosuje się je przy całkowitej lub znacznej utracie zębów. Jest to bardzo często wykorzystywana w protetyce metoda leczenia.


Różne rodzaje protez Protezy stomatologiczne

Leczenie protetyczne przynosi zadowalające rezultaty, gdy jest dobrze dobrane do potrzeb pacjenta i właściwie zaplanowane. Zachęcamy więc do odwiedzania naszych gabinetów stomatologicznych w Pruszkowie oraz w Wołominie – po konsultacjach z pewnością uda się wybrać najlepszą i najbardziej skuteczną formę leczenia.  

Szybki kontakt

Pruszków, Wołomin – stomatolog zaprasza!
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, ponieważ od stanu zębów w dużej mierze zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest stosowanie się do zasad higieny oraz regularne odwiedzanie dentysty, który może szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie gwarantują najlepszą opiekę stomatologiczną. Dentysta ma za zadanie na bieżąco kontrolować stan zębów pacjenta, podejmować odpowiednie zabiegi lecznicze oraz udzielać cennych porad dotyczących codziennej higieny, diety i innych kwestii wpływających na zdrowie jamy ustnej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Wołomina do odwiedzenia stomatologa. Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w przyjaznej atmosferze, leczenie jest bezbolesne, a jego efekty satysfakcjonujące.
Ortodonta w Pruszkowie i Wołominie
Odwiedzający nas pacjenci mogą także skorzystać możliwości, jakie stwarza nowoczesna ortodoncja. Wołomin i Pruszków to miasta, w których leczenie ortodontyczne dostępne jest na najwyższym poziomie. Zastosowanie dobranych do potrzeb pacjentów aparatów ortodontycznych pozwala wyeliminować wady zgryzu, a co za tym idzie, odmienić oblicze uśmiechu, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób w obrębie jamy ustnej oraz uniknąć przedwczesnej utraty uzębienia.

Zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów i korzystania z usług stomatologa oraz zabiegów z zakresu ortodoncji, które oferujemy naszym pacjentom w Pruszkowie i Wołominie. Wspólnie zadbajmy o zdrowie zębów i piękny uśmiech!