Zobacz, jak myjesz zęby!

Właściwe dbanie o zęby

Pomysłów na wykorzystanie smartfonów, także do celów związanych ze zdrowiem, jest mnóstwo. Istnieją już np. Aplikacje analizujące Twoje czynności higieniczne, które pozwolą Ci sprawdzić, czy myjesz zęby we właściwy sposób i przez odpowiednią ilość czasu. 

Teraz na rynku pojawiło się coś zupełnie nowego – szczoteczka do zębów, która nagrywa proces ich mycia!


Nagrywaj i analizuj


Szczoteczka do zębów Prophix wyposażona jest w malutką kamerkę, dzięki której obraz w wysokiej rozdzielczości zapisywany jest w pamięci telefonu. Na podstawie nagranego podczas szczotkowania zębów filmu można dokonać dokładnej analizy całego procesu oraz precyzyjnie ocenić stan zdrowia całej jamy ustnej.


Po pokazaniu filmu stomatologowi, możesz dowiedzieć się, jakie błędy popełniasz podczas codziennego mycia zębów oraz uzyskać porady jak je wyeliminować. Dzięki temu lekarz może też obejrzeć dokładniej stan zębów, dziąseł czy języka.


Ile to kosztuje?


Czy jest to rozwiązanie trafne z punktu widzenia profilaktyki, czy jedynie kolejny sposób na zarabianie na nowoczesnych technologiach? Tę kwestię każdy musi ocenić samodzielnie. Warto jednak dodać, że zakup takiej szczoteczki nie należy do najtańszych wydatków. Szczoteczka z jedną końcówką kosztuje 299 dolarów, a z pełnym zestawem końcówek – o 100 dolarów więcej.


Wołomin i Pruszków – dentysta zaprasza


Niezależnie od wprowadzanych na rynek nowości, wszyscy wiemy doskonale, że podstawą zdrowia zębów jest nie tylko właściwa higiena, ale również regularne wizyty u stomatologa. Zapraszamy zatem do naszego gabinetu – niezależnie czy jest to Wołomin czy Pruszków, tutaj każdy z naszych lekarzy wskaże odpowiednie metody dbania o zęby oraz z pełnym profesjonalizmem podejmie walkę z próchnicą – nawet jeśli nie będzie miał do pomocy nowoczesnych mini-kamerek!

Szybki kontakt