Znieczulenie u dentysty – spray zamiast zastrzyku?

Znieczulenie w sprayu zastąpi zastrzyki u dentysty?

Naukowcy z University of Pennsylvania School of Dental Medicine badają właśnie nowy lek, który już wkrótce może zastąpić tradycyjne znieczulenia w gabinetach dentystycznych. Znieczulenie w sprayu zostało już dopuszczone do obrotu przez FDA, a naukowcy postanowili skupić się na jego właściwościach, by ocenić, jaka jest szansa, że zastąpi dotychczas stosowane metody.


Badania były przeprowadzane na pacjentach, którzy poddawali się zabiegom dentystycznym po wcześniejszym znieczuleniu sprayem zamiast za pomocą zastrzyka. 1/3 z nich otrzymała placebo. W razie gdyby po użyciu sprayu ból nadal był odczuwalny, dentyści mieli w rezerwie tradycyjne zastrzyki. Jednak jedynie 1 na 10 pacjentów potrzebował zastrzyku, pozostali zaś, którzy otrzymali nowy lek, byli wystarczająco znieczuleni, by nie czuć bólu podczas zabiegu.


Ta forma znieczulenia jest łatwa do zaaplikowania i świetnie sprawdza się w przypadku pacjentów, którzy boją się igieł, ukłuć, zastrzyków. Nie powoduje drętwienia warg ani policzków, choć wiążą się z nim pewne niedogodności – np. pojawianie się wydzieliny z nosa czy przekrwienie błony śluzowej.


Już wkrótce lek w tej formie może się pojawić w większości gabinetów dentystycznych, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim przeciwnikom zastrzyków. Stomatologowie będą mogli oferować pacjentom możliwość wyboru znieczulenia, co wpłynie na większy komfort i poprawę jakości usług.


Pruszków, Wołomin – leczenie stomatologiczne bez bólu


Nowoczesne metody leczenia stomatologicznego sprawiają, że zabiegi nie są już tak bolesne jak w przeszłości. Możliwość zastosowania znieczulenia przy bardziej bolesnych procedurach wciąż jednak jest ceniona przez wielu pacjentów. Możemy zagwarantować, że w naszych gabinetach w Pruszkowie oraz w Wołominie robimy wszystko, by zabiegi przebiegały bezboleśnie i by pacjenci wychodzili od nas z uśmiechem na ustach. Zapraszamy do odwiedzin!

Szybki kontakt