Bez kategorii

Znieczulenie prądem najskuteczniejsze?

gabinet stomatologiczny PruszkówNaukowcy brazylijscy przeprowadzili badania, według których to właśnie prąd jest najlepszym środkiem znieczulającym. Proces z jego użyciem, czyli jonoforeza może sprawić, że nawet najbardziej bolesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym odbędą się niemal bezboleśnie!

Jak to działa?

Jonoforeza jest zabiegiem powszechnie stosowanym w bólach stawów, kręgosłupa czy nerwobólach. Polega na tym, że na chore miejsce nakładany jest specjalny żel, po czym za pośrednictwem elektrod aplikowany jest prąd, który prowadzi znieczulające substancje bezpośrednio do tkanek. Metoda ta działa błyskawicznie i zupełnie bezboleśnie w przypadku wyżej wymienionych schorzeń. Czy zostanie wdrożona przez dentystów w gabinetach stomatologicznych?

Gabinety stomatologiczne wkrótce z nowym wyposażeniem?

Trwają intensywne prace nad skonstruowaniem urządzenia, które umożliwiłoby bezpieczne zaaplikowanie „znieczulającego prądu” do jamy ustnej. Nie wiadomo jak długo przyjdzie nam czekać na tego rodzaju aparaturę i kiedy trafi na stałe do wyposażenia gabinetów stomatologicznych. Wiemy jednak, że dzięki niemu leczenie kanałowe, ekstrakcje i inne zabiegi nie będą już mroziły krwi w żyłach pacjentów. Wizyty u dentysty staną się komfortowe nawet dla największych dentystofobów. 

Dentystofobów, dentystofilów i wszystkich pacjentów potrzebujących stomatologicznej pomocy zapraszamy do naszych gabinetów stomatologicznych w Pruszkowie i Wołominie. Zespół doświadczonych dentystów zadba o to, by każdy zabieg przebiegł bezboleśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *