Aktualności

Zęby mleczne u dorosłego – czy to możliwe?

Dla wielu coś takiego wydaje się absurdalne a rzeczywistość jest zupełnie inna. Dorośli bowiem mogą mieć zęby mleczne, które inaczej nazywane są przetrwałymi. Taki przypadek dotyka aż 25% pacjentów w gabinetach stomatologicznych. Warto jednak mieć wiedzę na temat, jak radzić sobie w takich sytuacjach.

Skąd zęby mleczne biorą się u dorosłych?

Coś takiego jest zazwyczaj spowodowane problemami genetycznymi. O tym, dlaczego zęby nie wypadły może pomóc wyjaśnić prześwietlenie RTG, które zwykle w takich momentach jest zalecane przez stomatologa.

Jak stomatolog może pomóc po utracie mleczaka?

W przypadku, kiedy ząb wymaga usunięcia, trzeba przede wszystkim podjąć dalsze leczenie, które to pomoże określić, czy w dziąśle w ogóle występuje ząb stały. Najczęstszymi rozwiązaniami, polecanymi przez stomatologów są:

  • – wyciągnięcie zęba stałego przy użyciu zamków ortodontycznych
  • – odbudowa protetyczna: użycie mostów oraz implantów
  • – zastosowanie aparatu ortodontycznego, który ma zmusić zęby do przesunięcia się.

Konsultacja z dentystą kluczem do sukcesu

Często dochodzi do sytuacji, w której to nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby umieścić implant w dziąśle. Wówczas należy skorzystać z odbudowy protetycznej, bądź zsuwania zębów, w czym pomóc może aparat ortodontyczny. Czasami warto też poczekać i nie usuwać zębów mlecznych. Dobrze zadbane mogą przetrwać do 30-40 roku życia. Dentyści tacy, jak nasi… Będą starali się za wszelką cenę sprawić, aby uśmiech pacjenta był piękny i bez widocznych ubytków. Po więcej zapraszamy do szczegółów naszej oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *