Aktualności

Zapalenie tkanek okołowierzchołkowych

Zapalenie tego rodzaju, można spotkać w sytuacji, kiedy nie dbamy o higienę jamy ustnej, bądź w przypadku źle przeprowadzonego leczenia kanałowego, czy też urazu mechanicznego. Głównym objawem tego schorzenia jest silny ból, a czasami nawet obrzęk twarzy. Nie należy lekceważyć takiego problemu, dlatego w pierwszej kolejności powinniście odwiedzić stomatologa.

Jak rozpoznać zapalenie tkanek okołowierzchołkowych?

Jeśli odczuwacie silny, samoistny, nieprzerywany ból, na który nie działają środki przeciwbólowe, może to być objaw zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Dochodzi też do nasilenia bólu pod wpływem ciepła, bądź podczas przebywania w pozycji leżącej. Bardzo często idzie to w parze z obrzękiem policzka i stanem gorączkowym. Boleści mogą mieć charakter ćmiący lub pulsujący, które zwykle prowadzą do martwicy miazgi, bądź wysięku surowicznego – dochodzi do niego w kanale korzeniowym. Następnym sygnałem wskazującym na tę chorobę jest stan zapalny, pojawiający się w okolicach wierzchołków zęba, oraz wypuklenia na dziąśle. Jeśli są zaczerwienione i bardzo bolesne, oznacza to że zapalenie jest bardzo mocne. Z kolei przy braku oznak bólu, oraz nie pojawiających się zapaleń, może dojść do powstania torbieli.

Najlepszy gabinet – Pruszków i Wołmin

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdemu łatwo przychodzi dbanie o zęby, dlatego warto jest co jakiś czas umawiać się na wizyty kontrolne u dentysty. W taki sposób będziecie w stanie zapobiec wielu schorzeniom i uniknąć bólu, jaki często bywa nie do zniesienia. Czekamy na Ciebie w Pruszkowie i Wołminie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *