Wybielanie zębów – różne sposoby rozjaśniania uśmiechu

Jak wybielić zęby? Doradzają dentyści

Choć metod wybielania zębów jest bardzo wiele, nie każdą z nich poleciłby dentysta, który ma na uwadze zdrowie swojego pacjenta. Bardzo wiele osób decyduje się na wybielanie zębów metodami "domowymi" – przy użyciu produktów, które są powszechnie dostępne, np. sody oczyszczonej, soku z cytryny itd. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z tych zabiegów mogą zębom bardziej zaszkodzić niż pomóc.


Wybielanie zębów w domu – uważaj!


Porady na temat rzekomo skutecznych metod wybielania zębów, które można znaleźć w internecie w bardzo dużych ilościach, mogą być bardzo mylące. Używanie takich produktów jak np. soda oczyszczona niekiedy może rzeczywiście krótkotrwale dać efekt rozjaśnienia uśmiechu, lecz w zamian może też bardzo osłabić szkliwo zębów, a w efekcie skutkować zmniejszoną ochroną przed próchnicą. Stosowanie takich metod dentyści stanowczo odradzają, zwracając uwagę pacjentów na to, że są inne – bezpieczne – sposoby rozjaśniania zębów.


Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym – różne możliwości


Stomatolog, zapytany o możliwość profesjonalnego wybielenia zębów, w pierwszej kolejności zbada pacjenta pod kątem tego, czy w jego przypadku jest to bezpieczne, a następnie dobierze metodę dostosowaną indywidualnie. Do najpopularniejszych należą dwie: wybielanie nakładowe i wybielanie laserowe. W przypadku tej pierwszej zabieg polega na codziennym nakładaniu żelu wybielającego na zęby i osłaniania go za pomocą specjalnie przygotowanych nakładek. Zabieg ten trwa ok. 2 tygodni i przeprowadzany jest przez pacjenta samodzielnie, natomiast stale kontrolowany przez lekarza. Jeśli zaś chodzi o wybielanie laserowe, jest to procedura przeprowadzana w gabinecie dentystycznym, podczas której wykorzystuje się specjalistyczny żel wybielający reagujący na światło lamp.


Dowiedz się więcej od swojego dentysty na temat profesjonalnego i bezpiecznego wybielania zębów – zapraszamy do naszego gabinetu po szczegółowe informacje.

Szybki kontakt