Bez kategorii

Wrażliwy problem – nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów to częsta dolegliwość. Pijesz gorącą herbatę – boli, jesz lody – boli. Czasem wystarczy ugryźć jabłko… i też boli. Czy można się z tym jakoś uporać? Czy można pozbyć się nadwrażliwości zębów w gabinecie stomatologicznym? Co może doradzić Ci dentysta? Przeczytaj niniejszy artykuł, a dowiesz się wszelkich potrzebnych informacji w tym temacie.

Przyczyny nadwrażliwości

Powodem nadwrażliwości są zazwyczaj złe nawyki żywieniowe, o których kiedyś wspominaliśmy w jednym z naszych artykułów. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się spożywanie dużej ilości cytrusów (kwasy w nich zawarte osłabiają szkliwo) czy kwaśnych napojów (np. energetyków). Przyczyn tego schorzenia upatrywać można również w nawykach związanych ze szczotkowaniem zębów. Nieumiejętne (zbyt mocne) czyszczenie nieodpowiednią (twardą) szczoteczką może poskutkować nadwrażliwością. Oprócz tego wśród przyczyn wymienia się bulimię (prowokowanie wymiotów wzmaga poziom kwasów w jamie ustnej), bruksizm (mechaniczne uszkodzenia na skutek zgrzytania zębami), a także wady zgryzu.

Jak leczyć? Dentysta radzi

Domowe sposoby na nadwrażliwość mogą się okazać niewystarczające. Stąd bardzo pomocna może się okazać wizyta u dentysty. Niewiele osób korzysta z tej możliwości ignorując ból związany z nadwrażliwością, jest to jednak poważny błąd, który kosztować nas może postępującą erozją szkliwa. Kiedy zgłosisz się do gabinetu stomatologicznego (np. do naszych gabinetów w Pruszkowie i Wołominie), otrzymasz profesjonalne porady, które pomogą Ci uporać się z problemem nadwrażliwości. Dentysta może przeprowadzić zabieg polegający na nałożeniu „szkliwa w płynie”, który wspomaga remineralizację szkliwa, może również zastosować wypełnienia kompozytowe w miejscach, w których erozja szkliwa jest już daleko posunięta. Stomatolog poradzi Ci również Ci jakie preparaty stosować, by zmniejszyć ból towarzyszący nadwrażliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *