Uśmiechnij się do dentysty!

Uśmiech w gabinecie dentystycznym

Naukowcy już dawno udowodnili, że uśmiech wiąże się z całą gamą korzyści – zarówno dla naszego samopoczucia, jak i organizmu. W miejscu, jakim jest gabinet dentystyczny, powinno być go szczególnie dużo. Po pierwsze dlatego, że to na jego pięknym wyglądzie się tam skupiamy. A po drugie – bo dla wielu osób jest to miejsce dość stresujące, warto więc ten stres rozładowywać.


Udowodniono już takie pozytywne działania uśmiechu jak:

  • Zmniejszenie stresu, rozluźnienie, zmniejszenie napięcia.

  • Pozytywny wpływ na układ odpornościowy.

  • Uwalnianie tak zwanego hormonu szczęścia, czyli endorfin, które wpływają na nasze dobre samopoczucie i dają poczucie euforii.

  • Dobry wpływ na serce i układ krwionośny (poprzez zwiększenie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych rozszerzonych pod wpływem hormonów).

  • Stymulacja mięśni i organów do lepszej pracy (za sprawą zwiększonej ilości pobieranego przez płuca tlenu).

  • Zmniejszanie bólu.

  • Dobry wpływ na koncentrację i pamięć.


Jeden mały uśmiech, a ile może zmienić! Naukowcy twierdzą, że nawet "wymuszony" uśmiech, czyli ten, do którego świadomie nakłaniamy swoje mięśnie twarzy, także pozytywnie na nas wpływa. Nasz organizm wypracowuje pewne mechanizmy na podstawie "zapamiętanych" reakcji. Jeśli zwykle gdy jesteśmy szczęśliwi na naszej twarzy gości uśmiech jako naturalna reakcja na dobry humor, to w pewnym stopniu działa to też w drugą stronę – gdy się uśmiechniemy, organizm zacznie reagować automatycznie produkcją hormonów szczęścia.


Wejście do gabinetu dentystycznego z uśmiechem na ustach może więc odmienić oblicze tej wizyty. Będziemy mniej zestresowani i w mniejszym stopniu odczujemy ból, jeśli taki miałby się pojawić podczas leczenia.


Pruszków i Wołomin – uśmiechnięty stomatolog zaprasza!


Także i dentyści powinni często uśmiechać się do swoich pacjentów. Uśmiech bowiem dodaje otuchy, usuwa napięcie i dystans pomiędzy ludźmi oraz poprawia ogólną atmosferę.

Zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych gabinetów – zarówno w Wołominie, jak i w Pruszkowie wszyscy zostaną powitani uśmiechem (i to wcale nie wymuszonym!).

Szybki kontakt