Uśmiech, jak diament- wybielanie zębów

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zabiegi należące do stomatologii estetycznej. Jest tutaj głównie mowa o wybielaniu zębów. Ta możliwość jest wykorzystywana przez kobiety, jak również i przez mężczyzn. Dzięki technologii, która ruszyła tak bardzo do przodu gabinety stomatologiczne mają szeroki wachlarz wyborów, więc każdy klient ma tak naprawdę możliwość znalezienia tego, czego potrzebuje. Dziś można korzystać np. z jednogodzinnych sesji wybielających w gabinecie, bądź nawet wybielających nakładek, których można używać w domu, czy też z zestawów do wybielania, jakie są dostępne w sklepach. Po coś takiego sięga się jednak dopiero wtedy, gdy istnieje ku temu powód. Głównie chodzi tu o przebarwienia zębów.


Jakie są typy przebarwień zębów?


  • Przebarwienie wynikające z czynników zewnętrznych – coś takiego gromadzi się na powierzchni zębów, jest to odkładający się na nich osad oraz barwniki, które są zawarte w żywności, ciemnych napojach oraz tytoniu. Do takich przebarwień może dojść na samym wierzchu, czyli szkliwie, bądź wtargną nieco głębiej i zaczną odkładać się w zębie. Coś takiego można łatwo usunąć regularnym szczotkowaniem zębów lub korzystając z profilaktycznego czyszczenia zębów w gabinecie dentystycznym. Jeśli jednak chodzi o głębokie przebarwienie, istnieje możliwość jego usunięcia, jednak tylko i wyłącznie decydując się na zabieg wybielający.
  • Przebarwienia wywołane czynnikami wewnętrznymi - tutaj główna przyczyna leży w urazach zęba, bądź stosowaniu leków. Kiedyś nie było możliwe wybielenie zębów dotkniętych przez przebarwienie wewnętrzne. Dzisiaj jednak w stomatologii estetycznej istnieje taka możliwość, gdyż ma się do czynienia z lepszymi sprzętami w gabinetach i większym doświadczeniem wśród dentystów.


Jeżeli masz problem podobnej wagi zachęcamy do odwiedzenia nas w Prószkowie lub w Wołminie. Zapraszamy!

Szybki kontakt