Bez kategorii

Techniki szczotkowania zębów

Mycie zębów to obok regularnych wizyt u dentysty – podstawa higieny jamy ustnej, o której pamiętać powinniśmy każdego dnia co najmniej dwa razy w ciągu dnia – rano i wieczorem.
Wydawałoby się, że to prosta czynność, jednak wielu z nas wciąż popełnia podstawowe błędy. W niniejszym artykule podpowiemy jak szczotkować zęby tak, by były piękne i zdrowe!

Podstawowe techniki mycia zębów

Istnieje kilka metod mycia zębów. Do najpopularniejszych należą:


Metoda Fones: sprawdza się u małych dzieci, jest prosta i skuteczna, polega na okrężnym szczotkowaniu zębów.


Metoda Roll: polega na wykonywaniu ruchów wymiatających od dziąsła w stronę powierzchni żującej z ustawieniem szczoteczki pod kątem półprostym do dziąsła.


Metoda Bass: sprawdza się w sytuacji kiedy nosisz aparat ortodontyczny, szczoteczka jest ustawiona pod kątem 45 stopni do dziąseł, szczotkuje się nią 20-30 razy jedno miejsce, by dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe. 


Metoda Stillmana: w tej metodzie dzięki połączeniu ruchów wibrujących z wymiatającymi, osiągnąć można wysoką skuteczność czyszczenia.


Metoda Chartersa: szczoteczka jest tu nachylona pod kątem 45 stopni do powierzchni żującej, dodatkową jej zaletą jest masaż, co stymuluje przepływ krwi i poprawia stan przestrzeni
przyzębowych.


Wyróżnia się również metody poziome (do powierzchni żujących) oraz pionowe (do powierzchni językowych).O czym jeszcze pamiętać?

Którąkolwiek technikę wybierzemy, ważne, żeby wykonywać ją skrupulatnie i systematycznie. Należy ponadto pamiętać o wymianie szczoteczki do zębów, która odbywać powinna się
cyklicznie co około 3 miesiące. Nie należy zapominać o regularnych wizytach u dentysty, który skontroluje stan naszego uzębienia i zaproponuje stosowane rozwiązania, jeśli zaistnieje
taka potrzeba. Polecamy skorzystanie z usług naszych gabinetów stomatologicznych w Pruszkowie i Wołominie. Obsługa na najwyższym poziomie, dentyści z ogromną wiedza i pasją – tego
właśnie potrzebują Twoje zęby! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *