Stomatologiczna wystawa w Londynie

Jama ustna - wystawa w Science Gallery London

W Science Gallery London do końca listopada 2016 można będzie obejrzeć wystawę związaną z jamą ustną. Jak mówią organizatorzy, wystawa ma za zadanie zwrócić większą uwagę na nasze usta i zęby, z których korzystamy codziennie, a którym tej uwagi poświęcamy tak niewiele. Eksponaty stworzyli  artyści przy współpracy z naukowcami z King’s College London.Samo obejrzenie eksponatów to jeszcze nie wszystko. Istnieje bowiem możliwość... uczestniczenia w powstawaniu wystawy. W jaki sposób? O tym poniżej.


Najważniejsze punkty wystawy to między innymi:

  • Kryształ śliny – to właśnie ten element może być współtworzony przez odwiedzające galerię osoby. Każdy może zostawić niewielką próbkę swojej własnej śliny, a ze wszystkich tych próbek zostanie wyhodowany kryształ śliny. Eksponat ma na celu przybliżenie wiedzy na temat znaczenia śliny dla naszego organizmu, między innymi dla procesów trawiennych.

  • Kultura pocałunku - obejrzeć będzie tu można zdjęcia płytek agarowych (płytek używanych do hodowli kultur mikroorganizmów), na których odciśnięte zostały usta, po czym wyhodowano na nich zostawione w ten sposób bakterie. Co ciekawe, element ten połączono z wiedzą na temat całowania. Jak wiele bakterii przenosi się podczas pocałunku, jak i dlaczego różnią się od siebie pocałunki w różnych kulturach – tego i wielu innych ciekawostek będzie można dowiedzieć się w ramach wystawy.

  • O gryzieniu – ten interaktywny element wystawy pozwoli odwiedzającym wczuć się... w rolę pokarmu! Będzie można zobaczyć, w jaki sposób zwierzęta spożywają posiłki – całkowicie od środka.


Ta niezwykła forma z pewnością przyciągnie wiele osób, które do tej pory nie interesowały się jamą ustną i jej znaczeniem. Być może także pozwoli trafić do młodych ludzi, inspirując ich do podjęcia zawodu dentysty?


Pruszków, Wołomin – gabinety dentystyczne


Przed wycieczką do Londynu zachęcamy jednak do odwiedzenia jednego z naszych gabinetów. Warto w pierwszej kolejności zainteresować się własną jamą ustną i jej zdrowiem. Dentyści w Pruszkowie i Wołominie zapraszają!


***

Więcej o wystawie: london.sciencegallery.com/mouthy/

Szybki kontakt