Bez kategorii

Słów kilka o leczeniu kanałowym

Obecna technologia daje nam wiele możliwości, które sprawiają, że zabiegi dentystyczne dziś są po prostu bezbolesne. To samo tyczy się oczywiście leczenia kanałowego. Większość osób kojarzy to z najbardziej bolesnym, zabiegiem. My jednak chcemy rozproszyć Twoje okrutne myśli i powiedzieć Ci, że… coś takiego jest już przeszłością!

Leczenie kanałowe – czym jest?

Cały ten proces polega na tym, aby w pierwszej kolejności ustalić, co dzieje się z zębem. W tym celu wykonuje się RTG zęba, które daje lekarzowi wizję i pomaga w ocenie sytuacji. Może okazać się, iż jest jeszcze szansa na odratowanie go, więc warto o to zawalczyć. Ząb, nawet bolący pomaga nam w rozdrabnianiu posiłków i chroni nas przed problemami z trawieniem, dlatego dobrze jest w tym przypadku zastosować leczenie kanałowe, które uchroni was od usunięcia zęba. Dzisiaj każdy ma szansę na to, aby cały zabieg przebiegł bezboleśnie. W tym celu stosuje się znieczulenie miejscowe, które można podać także systemem komputerowym. Wszystkie czynności wykonywane są także pod mikroskopem, więc jest tutaj mowa o ogromnej precyzji. Dzięki temu urządzeniu dentysta ma możliwość oczyszczenia resztek bakterii i wszelkich tkanek. Kiedy miazga zostanie usunięta, a wszystko inne oczyszczone, oraz  wypełnione, następuje szczelne zamknięcie kanałów. Dodatkowym wyposażeniem są specjalne klamry, które oddzielają leczony ząb od pozostałych.

Nasi dentyści w Pruszkowie i Wołminie

Jeżeli masz problemy z zębami, ale boisz się podjąć leczenia… nie przejmuj się! Nasi stomatologowie dokonają wszelkich starań, aby Twoja wizyta u nas była jak najbardziej komfortowa. W tym celu odwiedź nasze gabinety w Pruszkowie i Wołminie– zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *