Bez kategorii

Słów kilka o lapisowaniu zębów

Jeśli chodzi o leczenie zębów, obecnie mamy do czynienia z wieloma dziedzinami, jakie praktykują dentyści…jedną z nich jest lapisowanie, czyli innymi słowy… można to nazwać impregnacją. Ta technika pozwala leczyć próchnicę, która dotyka zębów mlecznych. Więcej jednak na ten temat opowie wam dalsza część artykułu.

Lapisowanie zębów- na czym polega?

Cały proces impregnacji odnosi się do wysycania zmian próchnicznych i zmienionych tkanek zębów, różnymi związkami chemicznymi. Najczęściej w tym celu stosuje się dwa związki jakimi są: azotan srebra lub chlorek cynku. Ten pierwszy jest znacznie częściej stosowany, dlatego, bo ma większą skuteczność. Oba związki, które nakłada się na zęby objęte próchnicą, mają działanie bakteriobójcze i dodatkowo wywołują mineralizację, czyli wzmacniają osłabione tkanki zęba.

Pruszków i Wołmin – kiedy lapisować zęby?

Lapisowanie zaleca się wtedy, kiedy mamy do czynienia z płaskimi ubytkami próchnicowymi, które uniemożliwiają stomatologowi wykonanie wypełnienia. Takie ubytki można spotkać najczęściej przy „próchnicy butelkowej”, spotykanej najczęściej u niemowląt.

Ten rodzaj leczenia można stosować w wielu gabinetach dentystycznych, dlatego jeśli masz podobny problem, zachęcamy Cię do tego, abyś skorzystał z naszej oferty dostępnej w Pruszkowie i Wołminie. Profesjonalni dentyści z pewnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przeprowadzą zabieg z największą dokładnością, byś mógł odczuć jedynie zalety. Dodatkowo możesz liczyć na to, że wszystko przebiegnie sprawnie i bezboleśnie. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *