Aktualności

Ślina jako naturalna ochrona dla zębów

Co niektórzy na pewno myślą, że dbanie o zęby jest czymś bardzo trudnym i bardzo często nie uzyskuje się takiego efektu, jaki był zamierzany. Podstawą w tej kwestii są oczywiście regularne wizyty u stomatologa, jednak wiadomo, że nie zawsze można sobie na takie coś pozwolić. Taka sytuacja nie powinna być powodem do tego, aby zaniedbywać samego siebie. Warto więc… Poznać chociażby to, w jaki sposób działa ludzka natura, która może korzystnie wpływać także na jamę ustną. Jest tu mowa o niczym innym, jak o ślinie. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Naturalna ochrona przed próchnicą – ślina

 
O czymś takim przekonani są Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda, oraz Instytutu Technologicznego w Massachusetts. Twierdzą, że to, co cały czas wypełnia nasza jamę ustną- czyli ślina, posiada naturalne właściwości, dzięki którym możliwe jest unicestwienie patogenów, które doprowadzają do ubytków. Odkryto, że  mucyna – inaczej białko, jakie występuje w ślinie, mimo że nie zmniejsza bakterii w jamie ustnej, ani nie zabija bakterii… ale sprawia, że mają problem z przyczepnością do powierzchni zębów, dzięki czemu nie wytwarza się szkodliwa warstwa bakteryjna.

Pruszków i Wołmin – dentysta radzi…

Nawet jeśli czujesz, że Twoim zębom nic nie dolega, powinieneś wiedzieć, że wizyty kontrolne są czymś bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o Twoje zdrowie. Czasami bywa tak, że nawet nie jesteśmy świadomi tego, że nasze zęby są zagrożone, bo nie odczuwamy bólu. Pamiętajcie, że… Próchnica bywa podstępna, dlatego należy w porę stawić jej czoła. W tym celu zapraszamy do naszych gabinetów w Pruszkowie i Wołminie. Pozwól nam zadbać o Twoje zęby – czekamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *