Ropa w dziąśle- co robić?

Dzisiaj możemy spotkać się z wieloma różnymi chorobami, które atakują nasz organizm. Nasza jama ustna spotyka bardzo często wiele nieprzyjemności, z którymi należy walczyć. W tym artykule chcieliśmy nieco nakreślić bolesny problem, jakim jest ropa w dziąśle. Zalicza się to do infekcji bakteryjnej zęba, która atakuje najczęściej górną część dziąsła. Ów ropę tworzą martwe komórki należące do naskórka, w których skład wchodzą komórki bakteryjne i leukocyty. Z tym problemem zwykle do czynienia mają osoby, których jama ustna została zaatakowana przez próchnicę. Ropa może również powstać przy chorobach dziąseł oraz pękających zębach.


Dlaczego powstaje ropa w dziąśle?Z tym przypadkiem najczęściej mamy do czynienia, gdy pojawia się próchnica. Dochodzi do tego, kiedy zaniedbujemy swoje zęby i nie odwiedzamy regularnie stomatologa. Wówczas dochodzi do zainfekowania miazgi zęba. Dalsza infekcja rusza w kierunku tkanek, które znajdują się w okolicy dziąsła. Następnie powstaje ropień.
Drugą przyczyną mogą być po prostu choroby dziąseł takimi jak np. odstające dziąsło od zęba. Wtedy tworzy się wolna przestrzeń, do jakiej mogą wniknąć resztki pokarmu. Stają się one wtedy pożywieniem dla licznie powstających bakterii, które przybierają formę ropni.


Jakie są objawy ropy w dziąśle?


  • Ból zęba

  • ropna wydzielina w okolicach dziąsła

  • gorzkawy posmak w ustach

  • gorączka

  • wrażliwe zęby na ciepło i zimno

  • Odczuwalny ból podczas przeżuwania pokarmu

  • Brzydki zapach z ust


Leczenie


Aby wyleczyć zainfekowane w ten sposób dziąsło można posiłkować się antybiotykami przeciwko bakteriom. W pierwszej kolejności zaleca się jednak regularne wizyty u stomatologa. Zachęcamy do odwiedzenia naszych gabinetów, które znajdziesz w Prószkowie i Wołminie. Pomożemy Ci zadbać o Twoje zęby. Zapraszamy!

Szybki kontakt