Bez kategorii

Ranking najbardziej nielubianych zabiegów stomatologicznych

Wizyty u dentysty nie należą do szczególnie lubianych wydarzeń w naszym życiu – nawet mimo innowacyjnych rozwiązań, które redukują ból towarzyszący leczeniu. Czego tak naprawdę boją się pacjenci? Opracowaliśmy ranking pięciu najmniej lubianych przez nich zabiegów dokonywanych w gabinetach stomatologicznych.

1. Wyrywanie, czyli ekstrakcja

Największe obawy wzbudza wyrywanie ósemek, związane z rozcinaniem dziąsła, dłutowaniem i wyciąganiem zęba z kości. Pacjenci obawiają się również powikłań po ekstrakcji.


2. Leczenie kanałowe 

Ból, który towarzyszy zabiegowi „zatruwania zęba” to dla wielu pacjentów koszmar nie do opisania. Tym większy koszmar, jeśli zabieg wymaga powtórzenia.


3. Ból po założeniu aparatu ortodontycznego 

Uczucie nieprzyjemnego napięcia zębów utrzymuje się przez kilka pierwszych dni, a nawet tygodni. Towarzyszyć mu może ból wywołany ocieraniem się drutów o policzki, co jeszcze bardziej potęguje dyskomfort.


4. Znieczulenie

Igła wbijająca się w dziąsło dla wielu jest bardziej straszna niż samo borowanie. Pacjenci skarżą się wówczas na nieprzyjemne uczucie rozpierania.


5. Moment siadania na fotelu

Nie oszukujmy się, wielu z nas już na samą myśl o dentyście czuje się gorzej, a apogeum nieprzyjemnych emocji osiąga tuż po tym jak zasiądzie na fotelu.

Jednak w naszych gabinetach stomatologicznych w Pruszkowie i Wołominie dokładamy wszelkich starań, by pacjenci, mimo stresu, odprężyli się i miło zapamiętali wizyty u nas. Przekonaj się sam! Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *