Bez kategorii

Próchnica wczesna (butelkowa)

Stomatolog Pruszków przypomina, że próchnica w tak wczesnym wieku może być bardzo poważnym problemem. Warto jednak zaznaczyć, że próchnicy u małych dzieci można zapobiegać. Należy pamiętać o tym, by nie podawać dziecku butelki do łóżeczka. Jeśli pojawia się taka konieczność, powinna być w niej czysta woda. Każdy inny płyn, taki jak mleko czy soki, może być przyczyną powstawania próchnicy. Stomatolog Wołomin przypomina, że butelkę do karmienia dziecka można używać w regularnych odstępach czasu. Jednak dawanie jej, by dziecko uspokoić, także może skończyć się próchnicą.

Dentysta Pruszków wskazuje skutki próchnicy wczesnej. Zaliczają się do nich: utrata zębów, problemu ze słuchem i mową, wykrzywienie zębów stałych, ostry ból, a także niskie poczucie własnej wartości.

By zapobiec próchnicy butelkowej, dentysta Wołomin radzi, by do zasypiania nie zostawiać dziecku butelki wypełnionej mlekiem, sokiem, wodą z cukrem czy napojem. Jeśli dziecko potrzebuje butelki, należy wypełnić ją wodą. Nie warto też pozwalać, by dziecko spacerowało z butelką. Po szóstym miesiącu życia należy zacząć uczyć dziecko pić z kubka. Warto też skonsultować się ze swoim stomatologiem, by doradził, jakie zabiegi profilaktyczne należy wykonać.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *