Odwiedź dentystę i... zatrzymaj starzenie!

Zdrowy uśmiech, piękny wygląd

Chcesz dłużej wyglądać młodo? Nie zapominaj o regularnych wizytach u dentysty. Pozwolą Ci one nie tylko zachować piękny i zdrowy uśmiech, który odmładza każdą twarz, ale także spowolnić proces powstawania zmarszczek. Jak to możliwe?


Dentyści zwracają uwagę na fakt, że jakiekolwiek braki w uzębieniu mogą znacznie przyspieszyć starzenie się twarzy, podobnie zresztą jak nieleczone wady zgryzu, np. tak zwany zgryz głęboki czy też krzywe, nachodzące na siebie zęby. W efekcie pogłębiają się niektóre wgłębienia na twarzy, a skórę zaczynają przedwcześnie pokrywać zmarszczki. Można jednak temu zapobiec. W jaki sposób?


  1. Poprzez leczenie ortodontyczne. Osoby z wadami zgryzu lub nierównymi zębami, które z pomocą ortodonty pozbędą się tych problemów, ustrzegą się także przed pogłębiającymi się bruzdami wokół kącików ust czy też pomiędzy nosem a ustami, a także wokół nosa. Nie tylko ich zęby będą prezentować się piękniej, ale także i cała twarz na dłużej zachowa młodość.

  2. Poprzez protetykę, czyli uzupełnianie braków w uzębieniu za pomocą mostów czy protez częściowych. Dzięki temu pacjent zachowa właściwe proporcje twarzy, a skóra nie zwiotczeje tak szybko, jak stałoby się to w przypadku braku leczenia.


Oczywiście sam wygląd zębów, a zatem ich układ czy kolor, a przede wszystkim stan zdrowia, także bardzo silnie wpływa na wygląd twarzy. Warto zatem samodzielnie dbać o uśmiech, stosując się do zasad higieny i pamiętając o zdrowej, dobrej dla zębów diecie.


Pruszków, Wołomin – podejmij współpracę z dentystą dla zdrowia i piękna!


Jeśli na Twoim zdrowiu zależy Ci tak samo jak na pięknym i młodym wyglądzie, nie zapominaj o właściwym dbaniu o zęby i regularnych wizytach a gabinecie dentystycznym. Przy współpracy ze stomatologiem możesz osiągnąć świetne efekty! Odwiedź nas w Pruszkowie lub Wołominie i zaufaj pracującym u nas specjalistom – serdecznie zapraszamy!

Szybki kontakt