O czym należy zapomnieć w trosce o swoje zęby?

Ostatnio pisaliśmy o tym jakie nawyki żywieniowe sprzyjają trosce o zęby, dziś opowiemy o nawykach, których raczej lepiej unikać. One bowiem doprowadzić mogą do poważnych uszczerbków w zdrowiu naszej jamy ustnej oraz do wizyt u dentysty, których nie wspominać będziemy najmilej. O czym mowa? O tym piszemy poniżej. 


Lista złych nawyków

Każdego dnia bardziej lub mniej świadomie popełniamy błędy, które odbijają się na jakości naszego uśmiechu. Jakich zachowań unikać na co dzień? Zapoznaj się z poniższą listą złych nawyków i zacznij je eliminować ze swojego życia od zaraz!


1. Zęby jako otwieracz. 

Jeśli zdarza Ci się odruchowo próbować otworzyć zębami paczkę cukierków, licz się z tym, że możesz naruszyć wrażliwą strukturę czubków zębów, a nawet je połamać! Zamiast używać do otwierania różnych opakowań zębami, zaopatrz się w nożyczki.


2. Niewłaściwe czyszczenie zębów.

To wbrew pozorom bardzo często popełniany błąd. Okazuje się, że bardzo niechlujnie i niedokładnie szczotkujemy zęby. Jak to robić dobrze? Podpowiadaliśmy już w jednym z naszych artykułów.


3. Nieużywanie nici, płynów do ust oraz gum do żucia.

Zarówno nici, jak i płyny do ust i gumy do żucia stanowią dodatkowe oręże w walce z bakteriami w jamie ustnej. Warto z nich korzystać, by zapobiec ich namnażaniu.


4. Dużo kwasów w diecie.

Kwasy w pożywieniu niszczą szkliwo, co sprawia, że częściej odwiedzamy gabinety stomatologiczne, a wizyty te za każdym razem stają się coraz mniej przyjemne. Nie da się jednak uniknąć zupełnie kwaśnych posiłków, więc pamiętaj o tym, by nie szczotkować po nich zębów przed upływem 30 minut.

Szybki kontakt