Nowoczesne technologie w stomatologii

Pisaliśmy już na naszej stronie o innowacyjnych metodach stosowanych w ortodoncji. Dziś spojrzymy na ten temat nieco szerzej – opowiemy o nowinkach technologicznych, po które dentyści w swoich gabinetach stomatologicznych sięgają coraz częściej.


Nowości stomatologiczne

Stomatologia jest prężnie rozwijającym się obszarem. Ostatnia dekada to okres, w którym dentyści włączyli do stosowanych przez siebie technik patenty wojskowe oraz rozwiązania, które wykorzystuje się podczas budowy mostów czy wieżowców. Wszystko to sprawia, że leczenie jest coraz krótsze, bardziej skuteczne i mniej bolesne.


Technologia DSD

Technologia DSD wykorzystywana do projektowania wieżowców sprawdza się również w projektowaniu zębów. W tym celu wykorzystuje się zdjęcia makro jamy ustnej oraz program graficzny, w którym powstaje projekt nowego uzębienia dostosowany do naszego wyglądu.


Program komputerowy na ból głowy

W arsenale dentystów znajdują się również programy i technologie komputerowe, które pomagają tak zaplanować leczenie, by zęby idealnie się ze sobą stykały – zapobiega to bólom głowy, napięciom mięśni, stawów, a także chorobie okluzjnej.


Komputer znieczula

W gabinetach stomatologicznych coraz częściej zamiast strzykawki stosuje się program komputerowy, który dba o podawanie płynu znieczulającego z tzw. prędkością fizjologiczną, dzięki czemu ból zmniejszony jest do minimum.


Boli? Wciśnij guzik

W zagranicznych gabinetach pojawia się również nowe rozwiązanie, z którego skorzystać można kiedy ból, którego doświadczamy jest nie do wytrzymania – tzw. „panic button” to guzik, którego wciśnięcie będzie sygnałem dla dentysty, że ma przerwać zabieg.


Wymienione wyżej technologie powoli wkraczają do stomatologii i pewnie już niebawem można będzie z nich skorzystać również w gabinetach w Pruszkowie i Wołominie. Póki co zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą usług. Zachęcamy do odwiedzenia naszych gabinetów!

Szybki kontakt