Bez kategorii

Nigdy nie jest za późno, by powalczyć o piękny uśmiech

Piękny i zdrowy uśmiech – to nie tylko obowiązujący w mediach modny kanon, ale również wymóg zdrowotny. Jeśli dotychczas o niego nie dbałeś, masz szansę się zrehabilitować. Nawet, jeśli Twój uśmiech jest bardzo zaniedbany – nigdy nie jest za późno, by mu pomóc. Jak? Poniżej przedstawiamy Ci 3 kroki, które podjąć możesz w każdej chwili w gabinecie stomatologicznym. To dzięki nim będziesz się cieszył zdrowym, pięknym i wymarzonym uśmiechem. Nie zwlekaj – zrób pierwszy krok już dziś!

Krok pierwszy: leczenie

Pierwszy, najważniejszy krok – wyleczenie wszelkich ubytków. To bardzo ważne, żebyśmy nie zwlekali z tym nie wiadomo jak długo. Warto pamiętać, że nieleczone zęby mogą prowadzić nie tylko do ich utraty, ale również do różnego rodzaju chorób niezwiązanych z jamą ustną, np. chorób serca lub mózgu!

Krok drugi: prostowanie

Kiedy zęby są już wyleczone, możemy podjąć się ich wyprostowania. Jest to zabieg korzystny nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale też, jeśli nie przede wszystkim z punktu widzenia naszego zdrowia. Proste zęby to zęby mniej podatne na bakterie z resztek pokarmowych osadzających się w szczelinach. Co ciekawe, proste zęby to również mniejsze zagrożenie dolegliwościami takimi jak migreny, które są spowodowane przeciążeniami stawu skroniowo-żuchowowego.

Krok trzeci: wybielenie

Wisienką na torcie zabiegów poprawiających stan naszego uzębienia są zabiegi wybielające, które najlepiej przeprowadzać w gabinecie stomatologicznym pod czujnym i profesjonalnym okiem dentysty. To on fachowo dobierze optymalną metodę dla pacjenta, dodatkowo przeprowadzając zabieg usunięcia kamienia nazębnego oraz piaskowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *