Bez kategorii

Nieświeży oddech – przyczyny i sposoby radzenia sobie

Jest to przypadłość, która dotyka wielu ludzi – jest uciążliwa i wstydliwa, ale nie można jej ignorować. Warto skorzystać z pomocy specjalisty jakim jest dentysta. Pruszków czy Wołomin – w obydwu miastach znajdziesz nasz gabinet, w którym doradzimy, jeśli zajdzie potrzeba. A poniżej prezentujemy przyczyny i najlepsze naszym zdaniem sposoby radzenia sobie z nieświeżym oddechem.
Czemu nieświeży?
dentysta Wołomin PruszkówPowodów może być kilka. Może nim być np. brudny język. Wielu ludzi podczas szczotkowania zębów zapomina o wyczyszczeniu języka, co jest niezmiernie istotne. Powstające wówczas na tyle języka bakterie odpowiadają za nieświeży oddech. Ponadto, przyczyną może być również zła dieta – jeśli organizm jest zakwaszony, wydziela związki lotne siarki. Żeby temu zapobiec, warto zrezygnować ze słodkich napojów i mięsa na rzecz warzyw i kasz. Do przyczyn nieświeżego oddechu zaliczyć trzeba też różnego rodzaju schorzenia, takie jak próchnica czy halitoza. Wówczas nie warto zwlekać i jak najszybciej udać się do dentysty – w Pruszkowie i Wołominie czy każdym innym mieście.
Co pomaga na nieświeży oddech?
Jeśli przyczyny nieświeżego oddechu nie mają podłoża chorobowego i nie wymagają konsultacji stomatologicznych, zwalczyć je można na kilka sposobów. Bardzo popularne jest żucie natki pietruszki, która neutralizuje przykry zapach, Poza tym warto zaprzyjaźnić się z nićmi dentystycznymi, które pomogą nam wyczyścić przestrzenie między zębami, dzięki czemu bakterie nie będą rozwijały się w jamie ustnej. Korzystne jest również picie wody i zaparzonych ziół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *