Naucz swoje dziecko dbać o zęby!

Dentysta dla dzieci

ACFF czyli Sojusz dla Przyszłości Wolnej od Próchnicy, informuje o tym, w jaki sposób uczyć dzieci właściwej higieny jamy ustnej.


W tym celu przygotowano zestaw metod nauczania oraz form pracy grupowej w nauczaniu zintegrowanym dzieci.

 

Celem jest wyrobienie w najmłodszych dobrych nawyków higienicznych i przekazanie im wiedzy na temat metod dbania o zęby.


Dobre nawyki od dziecka


Dzieci należy uczyć dbać o zdrowie zębów już od najmłodszych lat. Szczególnie istotny jest okres tworzenia się pierwszych nawyków w wieku przedszkolnym, wtedy bowiem dziecko zaczyna zdobywać świadomość samego siebie – konstruuje swoją osobowość, a nawyki są jej kluczowym elementem. Rozwijanie postawy prozdrowotnej u dzieci w tym wieku sprawi, że wartości związane z higieną i zdrowiem będą w nich głęboko zakorzenione.


Bądź dobrym przykładem


Specjaliści zwracają uwagę na to, że dziecko powinno być uczone higieny wielostronnie. Powinno zatem otrzymywać informacje o tym, jak dbać o zęby, ale powinno też samodzielnie zdobywać te informacje, dochodzić do wniosków na podstawie własnych doświadczeń i przeżyć – w ten sposób wartości te będą dla niego dużo bardziej naturalne i trwalsze. Ważne jest też, by miało obok siebie przykład do naśladowania – dlatego też rodzice powinni sami doskonale znać zasady higieny i stosować się do nich tak, by dziecko to zauważało i powielało te wzorce zachowań.


Właściwe nawyki wyrobione w dzieciństwie procentują w przyszłości. Ich brak może być natomiast trudny do nadrobienia. Warto więc już u najmłodszych kształtować zachowania, które będą korzystnie wpływały na stan ich zdrowia.


Pruszków i Wołomin – porady dentystyczne dla mieszkańców


Na temat właściwych metod dbania o jamę ustnej więcej można dowiedzieć się w gabinecie dentystycznym. Zapraszamy do Pruszkowa i Wołomina. Nasi dentyści chętnie doradzą rodzicom w kwestii higieny, a także zajmą się ząbkami najmłodszych.  

Szybki kontakt