Aktualności

Nadwrażliwość zębów- jak leczyć?

To schorzenie jest dość powszechne wśród ludzi, bo dotyka aż 40% społeczności. Nadwrażliwość zębów możemy rozpoznać poprzez nagły, przeszywający ból, który towarzyszy nam podczas konsumpcji gorących lub zimnych posiłków. To samo dotyczy też słodkiego i kwaśnego jedzenia. Nadwrażliwość zębów może wystąpić u wszystkich bez względu na to jakiej jesteśmy płci i jaki jest nasz wiek. Warto w takich sytuacjach skorzystać z porad stomatologa. W tym artykule chcemy powiedzieć wam między innymi o tym, jak bronić się przed tym problemem.

Nadwrażliwość zębów- skąd się bierze i jakie są jej objawy

Coś takiego występuje w przypadku, kiedy warstwa naszego szkliwa jest osłabiona. Ma ono za zadanie ochronić wewnętrzną warstwę zęba. W przypadku słabego szkliwa, bodźce docierają do miazgi zęba, jest to strefa bardzo unerwiona, dlatego mogą pojawić się bardzo bolesne dolegliwości.
Do głównych objawów nadwrażliwości możemy zaliczyć bolesne przeżycia podczas spożywania gorących, zimnych, kwaśnych lub słodkich posiłków. Problem ten może wystąpić także przy szczotkowaniu zębów, a nawet i podczas wdychania zimnego powietrza. W pierwszym etapie zmagań z nadwrażliwością mamy do czynienia ze stopniowym bólem, później… kiedy szkliwo staje się bardziej osłabione, dolegliwości są mocniejsze.

Nasi dentyści w Prószkowie i Wołminie wyleczą każdy problem!

Jeśli zdecydujesz się na usługi naszych dentystów, możemy zapewnić Ci odpowiednią profilaktykę i podsuniemy najlepsze podpowiedzi, byś mógł zadbać o własne szkliwo. Zapraszamy do Pruszkowa i Wołmina na profesjonalne zabiegi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *