Nadwrażliwość zębów- jak leczyć?

To schorzenie jest dość powszechne wśród ludzi, bo dotyka aż 40% społeczności. Nadwrażliwość zębów możemy rozpoznać poprzez nagły, przeszywający ból, który towarzyszy nam podczas konsumpcji gorących lub zimnych posiłków. To samo dotyczy też słodkiego i kwaśnego jedzenia. Nadwrażliwość zębów może wystąpić u wszystkich bez względu na to jakiej jesteśmy płci i jaki jest nasz wiek. Warto w takich sytuacjach skorzystać z porad stomatologa. W tym artykule chcemy powiedzieć wam między innymi o tym, jak bronić się przed tym problemem.

Nadwrażliwość zębów- skąd się bierze i jakie są jej objawyCoś takiego występuje w przypadku, kiedy warstwa naszego szkliwa jest osłabiona. Ma ono za zadanie ochronić wewnętrzną warstwę zęba. W przypadku słabego szkliwa, bodźce docierają do miazgi zęba, jest to strefa bardzo unerwiona, dlatego mogą pojawić się bardzo bolesne dolegliwości.
Do głównych objawów nadwrażliwości możemy zaliczyć bolesne przeżycia podczas spożywania gorących, zimnych, kwaśnych lub słodkich posiłków. Problem ten może wystąpić także przy szczotkowaniu zębów, a nawet i podczas wdychania zimnego powietrza. W pierwszym etapie zmagań z nadwrażliwością mamy do czynienia ze stopniowym bólem, później… kiedy szkliwo staje się bardziej osłabione, dolegliwości są mocniejsze.

Nasi dentyści w Prószkowie i Wołminie wyleczą każdy problem!Jeśli zdecydujesz się na usługi naszych dentystów, możemy zapewnić Ci odpowiednią profilaktykę i podsuniemy najlepsze podpowiedzi, byś mógł zadbać o własne szkliwo. Zapraszamy do Pruszkowa i Wołmina na profesjonalne zabiegi!

Szybki kontakt

Pruszków, Wołomin – stomatolog zaprasza!
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, ponieważ od stanu zębów w dużej mierze zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest stosowanie się do zasad higieny oraz regularne odwiedzanie dentysty, który może szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie gwarantują najlepszą opiekę stomatologiczną. Dentysta ma za zadanie na bieżąco kontrolować stan zębów pacjenta, podejmować odpowiednie zabiegi lecznicze oraz udzielać cennych porad dotyczących codziennej higieny, diety i innych kwestii wpływających na zdrowie jamy ustnej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Wołomina do odwiedzenia stomatologa. Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w przyjaznej atmosferze, leczenie jest bezbolesne, a jego efekty satysfakcjonujące.
Ortodonta w Pruszkowie i Wołominie
Odwiedzający nas pacjenci mogą także skorzystać możliwości, jakie stwarza nowoczesna ortodoncja. Wołomin i Pruszków to miasta, w których leczenie ortodontyczne dostępne jest na najwyższym poziomie. Zastosowanie dobranych do potrzeb pacjentów aparatów ortodontycznych pozwala wyeliminować wady zgryzu, a co za tym idzie, odmienić oblicze uśmiechu, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób w obrębie jamy ustnej oraz uniknąć przedwczesnej utraty uzębienia.

Zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów i korzystania z usług stomatologa oraz zabiegów z zakresu ortodoncji, które oferujemy naszym pacjentom w Pruszkowie i Wołominie. Wspólnie zadbajmy o zdrowie zębów i piękny uśmiech!