Bez kategorii

Leczenie kanałowe nie boli!

Leczenie kanałowe większości osób kojarzy się z nieprzyjemnym i bolesnym zabiegiem, którego dokonuje się w gabinecie stomatologicznym. Nic dziwnego, jeszcze jakiś czas temu leczenie tego rodzaju wymagało co najmniej kilku wizyt u dentysty i serii bolesnych zabiegów. Dziś trochę się już w tym obszarze zmieniło – zaledwie 10% przypadków wymaga powtórnej wizyty w gabinecie. W przypadku zdecydowanej większości leczenie kanałowe przeprowadzane jest w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Czemu zabieg trwa krócej?

Współczesna endodoncja wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt i metody, które umożliwiają błyskawiczne pozbycie się bakterii z kanałów korzeniowych. Wcześniej koniecznym było wypełnienie zęba substancją niszczącą miazgę – odbywało się to podczas kilku wizyt. Dziś dentyści wyposażeni są w najnowsze technologie takie jak choćby cyfrowe aparaty rentgenowskie czy tomografy 3D – dzięki nim dentysta szybko oczyszcza kanał i usuwa miazgę, a znieczulony pacjent nie odczuwa w związku z tym żadnego dyskomfortu. Dodatkowym udogodnieniem są mikroskopy endodontyczne, które pomagają dentystom dostrzec kanały niewidoczne lub przeszkody takie jak zwapnienie miazgi.

Gdzie i kiedy dokonać zabiegu?

Leczenie kanałowe jest koniecznością, gdy dochodzi do stanu zapalnego w zębie wywołanego atakiem bakterii próchnicotwórczych. Jeśli nic z tym nie zrobimy doprowadzić możemy do martwicy, a nawet zapalenie ozębnej i okostnej. Żeby uchronić się przed takimi konsekwencjami, warto korzystać z usług wyspecjalizowanych w endodoncji gabinetów stomatologicznych. Zapraszamy zatem do skorzystania z bogatej oferty gabinetów stomatologicznych w Pruszkowie i Wołominie. Dysponujemy tu sprzętem, dzięki któremu szybko i bezboleśnie wyleczymy Twój problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *