Leczenie kanałowe – na ratunek zębom

Umów się na wizytę w gabinecie dentystycznym

Zęby bardzo silnie zniszczone przez próchnicę nie muszą być skazane na usunięcie. Ratunkiem dla nich może być leczenie kanałowe, czyli endodontyczne.


Endodoncja to dział stomatologii, który zajmuje się diagnozą oraz leczeniem zaawansowanej próchnicy, która dotknęła miazgę zęba i tkanki okołowierzchołkowe. Metodę kanałową można zastosować wtedy, gdy dochodzi do martwicy miazgi. 

Jest ona także wykorzystywana w sytuacjach, gdy pacjenta przygotowuje się do leczenia protetycznego lub po zwichnięciu/złamaniu zęba w efekcie urazu mechanicznego.


Co daje leczenie kanałowe?

Podczas zabiegu czyszczone są kanały zębowe, które następnie są szczelnie wypełniane. Wyleczony ząb jest martwy, ponieważ dochodzi do obumarcia miazgi. Jednakże wciąż może pełnić swoje dotychczasowe funkcje, dzięki czemu pacjent nadal bez problemu przeżuwa, połyka, mówi. Leczenie kanałowe to ostatnia szansa na uratowanie zęba przed usunięciem. Brak w uzębieniu bardzo negatywnie wpływa na komfort życia pacjenta oraz na jego zdrowie, dlatego też warto zachować zęby tak długo, jak jest to możliwe.


Pruszków, Wołomin – zapraszamy do gabinetów stomatologicznych

W naszych gabinetach przeprowadzamy zabiegi z zakresu endodoncji. Podczas pierwszej wizyty stomatolog przebada pacjenta i dostosuje do niego sposób dalszego leczenia. Jeśli konieczne jest leczenie kanałowe, udzieli na jego temat wszystkich szczegółowych informacji i umówi pacjenta na zabieg. Zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych gabinetów, gdzie można uzyskać więcej szczegółów.  

Szybki kontakt