Aktualności

Leczenie bez bólu, czy to możliwe?

 Wielu z nas po zapisaniu się do dentysty przeżywa potem istny horror, który nieustannie krąży po naszych myślach a każdy kolejny dzień bliższy wizyty przeobraża się w jeszcze większy stres. Mimo to wszystko powinniśmy wyjść z tego błędnego myślenia, bo technologia w stomatologii ruszyła tak do przodu, że nie musimy żyć własnymi, starymi przekonaniami. Zabieg wykonany przez dentystę nie musi być wcale bolesny. Wszystko to jest możliwe dzięki znieczuleniom.

W dzisiejszych czasach w wielu gabinetach stomatologicznych stosuje się znieczulenie nawet wtedy, gdy zabieg niekoniecznie musi sprawić ból. Używa się go jednak dlatego, aby uspokoić pacjenta, który może odczuwać po prostu strach przed samym bólem.

Jak działa znieczulenie miejscowe i jakie są jego rodzaje?

Działanie takiego leku polega głównie na zablokowaniu impulsów bólu, które przedostają się drogą nerwową i docierają do mózgu. Nasz mózg cały czas dostaje informacje zawarte w tkankach, które należą do znieczulonego miejsca. Do rodzajów znieczulenia miejscowego możemy zaliczyć:

    – znieczulenie powierzchniowe – ten lek występuje najczęściej w postaci żelu, bądź areozolu. Rozprowadza się go na powierzchni śluzówki w jamie ustnej. Następnie znieczulenie przedostaje się przez nabłonek i ma za zadanie porazić zakończenia nerwowe w błonie śluzowej.

    – znieczulenie nasiękowe – Tutaj roztwór znieczulający umieszcza się pod błoną śluzową w jamie ustnej. Podawanie leku odbywa się za pomocą jednorazowej strzykawki z igłą. Znieczulenie zaczyna działać po jednym lub po kilku wkłuciach. Ów środek ma za zadanie zablokować gałązki nerwowe w tym miejscu, w którym został podany.

    – znieczulenie przewodowe – ten tym środka znieczulającego należy podać w okolicy pnia nerwu. Następuje wtedy przerwanie przewodzenia impulsów nerwowych i dochodzi do zanikania odczuwanego bólu w okolicy, która została unerwiona przez dany nerw.

Prószków i Wołmin– lecz zęby bezboleśnie!

Nasze gabinety stomatologiczne także są zaopatrzone w najwyższą technologię, więc nie musisz bać się spotkania z dentystą. Jesteśmy w stanie zagwarantować Ci profesjonalną, bezbolesną obsługę. Zapisz się na wizytę już dziś! Zapraszamy do Prószkowa i Wołmina, czekamy na Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *