Bez kategorii

Korony w stomatologii

Korona to atrybut królewski, również w stomatologii, a precyzyjniej w protetyce. Dzięki koronom wygląd Twoich zębów jest bardziej atrakcyjny, a uśmiech piękniejszy. Czy wiesz kiedy możesz z tego rozwiązania skorzystać i jak cały ten proces przebiega? Czytaj dalej.

Kiedy korona?

Dentysta może zaproponować Ci korony w kilku sytuacjach, między innymi, żeby: 

– zabezpieczyć słaby ząb przed złamaniem, 

– umocować most,

– pokryć implant,

– naprawić złamany ząb,

– zakryć przebarwiony lub zniekształcony ząb,

– pokryć za po leczeniu kanałowym,itp.

Jak działają i z jakich materiałów powstają?

Korony przyczyniają się do wzmocnienia uszkodzonego zęba, poprawiają jego wygląd i kształt. Można je dopasować do koloru reszty zębów, dzięki czemu nie wyróżniają się i nie rzucają w oczy. Najpopularniejsze korony to te porcelanowe lub ceramiczne, ale można je zbudować również ze złota, stopów metali czy akrylu. Stopy charakteryzuje wyższa trwałość, w związku z czym częściej wykorzystuje się je do zębów trzonowych.

Jak wygląda zabieg?

Przed założeniem korony, dentysta redukuje rozmiar uszkodzonego zęba, po czym wykonuje wycisk. Na jego podstawie wykonana zostaje korona i dopasowywany jej odcień. 

Jeśli zależy Ci na skutecznym i profesjonalnym wykonaniu zabiegów protetycznych (w tym założenia korony), zapraszamy do naszych gabinetów stomatologicznych w Pruszkowie i Wołominie,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *