Aktualności

Jaka szczoteczka dla niemowlaka?

Każdy rodzic powinien dzisiaj zdawać sobie sprawę z tego, że o zęby swoich pociech należy dbać już od najmłodszych lat. Dzięki temu wasze dziecko będzie miało ogromną szansę na to, aby uniknąć próchnicy, co przekłada się oczywiście w przyszłości na zdrowe zęby, za co w późniejszych latach, na pewno będą Wam wdzięczne. Nie wystarczy bowiem przetarcie buzi niemowlaka gazikiem. W pierwszej kolejności należy oczywiście sprawić swojemu maluchowi odpowiednią szczoteczkę, która nie będzie drażniła dziąseł i zębów.

Silikonowa szczoteczka z gryzakiem

Bardzo popularne w ostatnim czasie są silikonowe szczoteczki z ergonomicznym uchwytem. Dzięki temu dziecko będzie mogło, już od pierwszej młodości uczyć się dbania o higienę jamy ustnej i brać sprawy we własne ręce. Taki gadżet można również schłodzić w lodówce, co będzie ogromnym ukojeniem dla waszych pociech podczas ząbkowania.
Możecie też zaopatrzyć się w silikonowe nakładki na palec, które mają obustronne działanie. Wyposażone są bowiem w silikonowe włoski, do czyszczenia ząbków, oraz wypustki, które dają możliwość masowania dziąseł.

Pruszków i Wołmin: wizyta u stomatologa – nie ma się czego bać!

Nie zapominajcie też Państwo, o regularnym odwiedzaniu gabinetu dentystycznego ze swoją pociechą. Jest to bardzo dobre rozwiązanie z tego względu, iż warto już od najmłodszych lat „oswajać” swojego malucha z dentystą, by w przyszłości nie pojawił się strach przed nim. Teraz wiele gabinetów – w tym nasze, które mają swoje miejsce w Pruszkowie i Wołminie, posiada stomatologów ze wspaniałym podejściem do dzieci, którzy sprawią, że zamiast strachu, na twarzy pojawi się uśmiech. Przekonajcie się sami – zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *