Bez kategorii

Jak usunąć kamień nazębny

Kamień nazębny to płytka nazębna, która została zmineralizowana. Jest to poważny problem, ponieważ może on doprowadzić do stanów zapalnych przyzębia. Na kamieniu zbierają się bakterie, które mogą spowodować choroby dziąseł i zębów. Ponadto, kamień nazębny jest w szczególności podatny na przebarwienia, a to jest już problem natury estetycznej.

Dentysta Wołomin jest w stanie usunąć kamień nazębny za pomocą skalingu zębów. Skaling jest zabiegiem usuwania osadu z zębów przy wykorzystaniu ręcznych lub mechanicznych ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. W czasie zabiegu generuje się drgania z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Stomatolog Pruszków przenosi drgania na powierzchnię zęba, kamień pęka i można go wtedy usunąć.

Zabieg można wykonywać raz bądź dwa razy w roku, a jeżeli pojawi się taka potrzeba – nawet częściej. Częstość zabiegu ustala stomatolog Pruszków.

Duży wpływ na pojawianie się kamienia mają nawyki żywieniowe i skład śliny. Kamień pojawić się może również u osób, które dokładnie dbają o higienę jamy ustnej.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *