Aktualności

Jak najlepiej rozmawiać z dentystą?

Dzisiaj wiele osób, które czekają na umówioną wizytę z dentystą zwyczajnie się jej boją. Dlaczego tak jest? Stomatolog bardzo często kojarzy się z kimś, kto sprawia nam ból. Być może jest to wywołane jakąś traumą z dzieciństwa, czy innymi obawami. Często pacjent nie potrafi także komunikować się z własnym dentystą, a odpowiedni kontakt czymś kluczowym jeśli chodzi o efekty płynące z danego zabiegu. Jak więc rozmawiać ze stomatologiem?

Porady dotyczące rozmowy ze stomatologiem

Dobra komunikacja jest czymś, dzięki czemu będziemy mogli zbudować odpowiednią więź… zaufanie z naszym lekarzem. Poznaj to, co najważniejsze podczas rozmowy z nim.

1. Dentysta bardzo często używa fachowych określeń medycznych podczas diagnozy, których bardzo często nie rozumiemy. Nie bój się pytać i poproś go o wyjaśnienie.
2. Zawsze odpowiadaj szczerze na zadawane przez stomatologa pytania
3. Niektóre gabinety, w których jesteś po raz pierwszy proszą o wypełnienie ankiety, która dotyczy pierwszej wizyty. Staraj się zawsze odpowiadać zgodnie z prawdą.
4. Nie bój się mówić o własnych obawach, mających związek z leczeniem. Jeżeli masz lęk przed bólem, poinformuj o tym swojego stomatologa.
5. Lekarz zawsze jest pewien swoich działań, dlatego nie zawsze o nich wspomina, dlatego w razie wątpliwości staraj się zawsze pytać.

Pruszków i Wołmin – najlepszy dentysta

Jeżeli mimo wszystko czujesz się niekomfortowo na wizytach, być może to jest właśnie znak, abyś zmienił specjalistę. Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołminie cieszą się zadowoleniem wśród klientów, dlatego z wielką chęcią przyjmiemy i Ciebie pod swoje skrzydła. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *