Guma do żucia- jaki ma wpływ na zdrowie?

Siedząc przed telewizorem na pewno mamy do czynienia bardzo często z różnego rodzaju reklamami. W telewizji często spotykane są reklamy gum do żucia. Jesteśmy zapewniani, że nasze zęby są w pełni chronione i zapobiegamy w ten sposób powstawaniu próchnicy. Ale… czy jest tak w rzeczywistości? Trzeba w tej sytuacji dokładniej przyjrzeć się temu produktowi. Bardzo często nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się w takiej gumie, a producenci nie zawsze też podają pełny skład i w ten właśnie sposób dochodzi do tego, że żyjemy w niewiedzy. Warto jednak zwrócić na to uwagę i mieć chociaż śladowe pojęcie o tym, co wkładamy do ust.


Guma do żucia i jej skład


Jak wspomnieliśmy wyżej, nie każdy producent ujawnia pełny skład gumy do żucia. Mimo wszystko każdy taki produkt ma swoją, podstawową zawartość do której należy zaliczyć:


  • gumę

  • konserwanty

  • żywicę

  • wypełniacze

  • aromaty

  • środki zmiękczające

  • substancje słodzące


Na rynku możemy znaleźć wiele różnych gum, lecz ten skład zamieszczony powyżej znajduje się w każdej. Mimo to wszystko guma do żucia uchodzi za bezpieczny produkt i jeśli kupimy taką, która nie zawiera cukru i będziemy jej pewni, nic nie stoi na przeszkodzie. Guma do żucia pomaga utrzymać prawidłowe pH w ustach, hamuje wzrost bakterii i daje ochronę szkliwu, redukuje także nieprzyjemny zapach w ustach.


Dbaj o zęby w naszych gabinetach- Prószków i Wołmin


Żadna guma nie zastąpi dentysty, nawet ta, której jesteśmy pewni. Należy pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa i o tym, aby nasz uśmiech był zawsze piękny, a zęby były zdrowe. Zapraszamy do naszych gabinetów, które znajdziesz w Prószkowie i Wołminie, czekamy na Ciebie!

Szybki kontakt

Pruszków, Wołomin – stomatolog zaprasza!
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, ponieważ od stanu zębów w dużej mierze zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest stosowanie się do zasad higieny oraz regularne odwiedzanie dentysty, który może szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie gwarantują najlepszą opiekę stomatologiczną. Dentysta ma za zadanie na bieżąco kontrolować stan zębów pacjenta, podejmować odpowiednie zabiegi lecznicze oraz udzielać cennych porad dotyczących codziennej higieny, diety i innych kwestii wpływających na zdrowie jamy ustnej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Wołomina do odwiedzenia stomatologa. Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w przyjaznej atmosferze, leczenie jest bezbolesne, a jego efekty satysfakcjonujące.
Ortodonta w Pruszkowie i Wołominie
Odwiedzający nas pacjenci mogą także skorzystać możliwości, jakie stwarza nowoczesna ortodoncja. Wołomin i Pruszków to miasta, w których leczenie ortodontyczne dostępne jest na najwyższym poziomie. Zastosowanie dobranych do potrzeb pacjentów aparatów ortodontycznych pozwala wyeliminować wady zgryzu, a co za tym idzie, odmienić oblicze uśmiechu, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób w obrębie jamy ustnej oraz uniknąć przedwczesnej utraty uzębienia.

Zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów i korzystania z usług stomatologa oraz zabiegów z zakresu ortodoncji, które oferujemy naszym pacjentom w Pruszkowie i Wołominie. Wspólnie zadbajmy o zdrowie zębów i piękny uśmiech!