Guma do żucia- jaki ma wpływ na zdrowie?

Siedząc przed telewizorem na pewno mamy do czynienia bardzo często z różnego rodzaju reklamami. W telewizji często spotykane są reklamy gum do żucia. Jesteśmy zapewniani, że nasze zęby są w pełni chronione i zapobiegamy w ten sposób powstawaniu próchnicy. Ale… czy jest tak w rzeczywistości? Trzeba w tej sytuacji dokładniej przyjrzeć się temu produktowi. Bardzo często nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się w takiej gumie, a producenci nie zawsze też podają pełny skład i w ten właśnie sposób dochodzi do tego, że żyjemy w niewiedzy. Warto jednak zwrócić na to uwagę i mieć chociaż śladowe pojęcie o tym, co wkładamy do ust.


Guma do żucia i jej skład


Jak wspomnieliśmy wyżej, nie każdy producent ujawnia pełny skład gumy do żucia. Mimo wszystko każdy taki produkt ma swoją, podstawową zawartość do której należy zaliczyć:


  • gumę

  • konserwanty

  • żywicę

  • wypełniacze

  • aromaty

  • środki zmiękczające

  • substancje słodzące


Na rynku możemy znaleźć wiele różnych gum, lecz ten skład zamieszczony powyżej znajduje się w każdej. Mimo to wszystko guma do żucia uchodzi za bezpieczny produkt i jeśli kupimy taką, która nie zawiera cukru i będziemy jej pewni, nic nie stoi na przeszkodzie. Guma do żucia pomaga utrzymać prawidłowe pH w ustach, hamuje wzrost bakterii i daje ochronę szkliwu, redukuje także nieprzyjemny zapach w ustach.


Dbaj o zęby w naszych gabinetach- Prószków i Wołmin


Żadna guma nie zastąpi dentysty, nawet ta, której jesteśmy pewni. Należy pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa i o tym, aby nasz uśmiech był zawsze piękny, a zęby były zdrowe. Zapraszamy do naszych gabinetów, które znajdziesz w Prószkowie i Wołminie, czekamy na Ciebie!

Szybki kontakt