Dziecko u ortodonty

ortodonta Pruszkow WolominCzy wiesz, że... regularne wizyty u ortodonty powinny zacząć się już około 3 roku życia? Nie wszyscy rodzice to wiedzą będąc święcie przekonanymi, że konieczność taka zachodzi dopiero wtedy kiedy dziecku wyrastają stałe zęby


Jaki jest cel tak wczesnych wizyt?

Nawet, jeśli dziecko ma wciąż buzię pełną mleczaków, konieczna jest kontrola ze strony ortodonty. Przeprowadzi on korektę zgryzu, której celem jest prawidłowe ustawienie łuków zębowych oraz wykształcenie dobrych nawyków, dzięki którym właściwy układ zębów będzie utrzymywany siła odpowiednich mięśni. Podczas wizyty ortodonta będzie miał również możliwość sprawdzenia kształtu łuków zębowych, a także czy dziecko ma nawyk ssania kciuka czy obgryzania paznokci, które należy wykorzeniać od najmłodszych lat. Takie kontrole zalecane są raz do roku.


Jakie nieprawidłowości w uzębieniu może mieć czterolatek?

Bardzo często pojawiającymi się problemami, w przypadku których konieczna jest interwencja ortodonty są również:

- zgryz otwarty, który wiąże się z nieprawidłową funkcją języka (w tym przypadku należy oduczyć dziecko połykania na sposób niemowlęcy, czyli z językiem między zębami na dorosły, czyli z językiem opierającym się o podniebienie),

- oddychanie prze usta (jest problematyczne ze względu na wypchnięcie zębów do przodu i nierówne ustawienie zębów na łuku).


Żeby uchronić swoje dziecko przed problemami natury ortodontycznej, zapraszamy do naszych gabinetów stomatologicznych zlokalizowanych w Pruszkowie i Wołominie.

Szybki kontakt