Dobra atmosfera i skuteczność – tego oczekują pacjenci

Wizyta w gabinecie dentystycznym nie powinna być stresująca

Badania dotyczącego oczekiwań pacjentów w stosunku do wizyt dentystycznych dokonano w czterech krajach: Polsce, Austrii, Grecji i Rumunii w ramach projektu „Developing communication competences among medical doctors with specialization in dentistry” (COMDENT). 


Wiemy już, że dla mieszkańców tych krajów największe znaczenie podczas wizyty ma przyjazna, uprzejma atmosfera (z wyjątkiem Austrii, gdzie najczęściej wskazywano skuteczność leczenia). Z badań wynika też, że dla 92% pacjentów ważne są relacje interpersonalne pomiędzy nimi a ich lekarzami, a 1/3 przebadanych dodała też, że ceni takie cechy lekarza jak uprzejmość, otwarcie czy poczucie humoru.


Skuteczne leczenie to podstawa


Dla pacjentów wyżej wymienionych krajów znaczenie ma także efektywność leczenia (to kryterium znalazło się ogólnie na drugim miejscu w zestawieniu, zaś w przypadku Austrii – na pierwszym), a także fachowa wiedza i przygotowanie dentystów.


Strach przed dentystą? Dobra atmosfera może go rozładować


Dlaczego atmosfera w gabinecie dentystycznym ma aż tak duże znaczenie dla pacjentów? Częściowo wynika to na pewno z faktu, że zdecydowana większość z nich (wg. badania 72%) odczuwa lęk przed wizytami stomatologicznymi. Można więc wnioskować, że przyjazne nastawienie i uprzejmość lekarza pomaga redukować towarzyszące wizycie negatywne emocje takie jak stres i lęk.


Pruszków i Wołomin – wizyta dentystyczna bez stresu


Mając na uwadze nie tylko wnioski wynikające z przeprowadzonych niedawno badań, ale i nasze własne obserwacje, staramy się, by wizyty w naszych gabinetach dentystycznych w Pruszkowie oraz w Wołominie przebiegały zawsze w przyjaznej atmosferze i nie były dla żadnego z pacjentów źródłem stresu, a jedynie okazją do zadbania o własne zdrowie. Odwiedź nas i przekonaj się sam – zapraszamy!

Szybki kontakt