Bez kategorii

Czy wybielanie zębów szkodzi?

Poruszaliśmy już na naszej stronie temat sposobów na wybielenie zębów, wśród których wymienialiśmy nakładki żelowe i laser. Bardzo popularne jest również ostatnio stosowanie specjalnych pasków do samodzielnego wybielania zębów w domu. Wiele osób twierdzi, że to niszczy zęby. Czy tak jest naprawdę?

Co na to specjaliści?

Pojawiła się obiegowa opinia, iż stosowanie pasków wybielających uszkadza dentynę, czyli tkankę kostną budującą trzon zęba. Amerykańskie Towarzystwo Dentystyczne wydało jednak oficjalne oświadczenie, w którym zaznaczyło, iż nie istnieją żadne dowody na szkodliwość pasków na zęby w tym obszarze, bowiem paski te nie mają zdolności wnikania aż tak głęboko w strukturę zęba. Warto jednak pamiętać, że oprócz rozjaśniania, paski doprowadzić mogą do nadwrażliwości zębów. Jednak według amerykańskich badań – owa nadwrażliwość trwa zazwyczaj jakiś czas, po czym przemija, a dodatkowo dotyka zazwyczaj tylko młode osoby. Trzeba też przyznać, że pod wpływem nadtlenku wodoru znajdującego się w pasku, zmniejsza się twardość i sprężystość szkliwa zębów.


Alternatywa w wybielaniu zębów

Jeśli obawiasz się szkodliwych skutków ubocznych wybielania zębów, polecamy konsultację z dentystą (Pruszków i Wołomin – tu znajdują się nasze gabinety, do których zapraszamy). Będąc specjalistą, fachowo doradzi Ci odpowiednią metodę wybielenia. Możesz również spróbować alternatywnych metod wybielania, np. past wybielających, które usuwają powierzchowne przebarwienia przy pomocy środków ścierających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *