Czy wiemy, jak myć zęby?

Jak korzystać ze szczoteczki do zębów? Zapytaj dentystę!

Czy Polacy prawidłowo myją zęby? Z przeprowadzonych ostatnio badań wynika, że w większości jednak nie. Problemem jest nie tylko brak wiedzy, ale także i... strach przed jej zdobyciem!

Jak podaje pulsmedycyny.pl, jedna z opolskich klinik stomatologicznych postanowiła sprawdzić niedawno, w jaki sposób Polacy myją zęby i jak sami oceniają swoje zabiegi higieniczne. Poproszono zatem grupę osób, by na początku oszacowała, ile czasu trwa mycie zębów w ich przypadku. Następnie zmierzono, ile trwa rzeczywiście. W efekcie okazało się, że zaledwie 4% badanych właściwie oszacowało czas mycia zębów. Ponad połowa zadeklarowała, że myje zęby około 2-3 minut, podczas gdy w rzeczywistości trwało to poniżej minuty, natomiast 45% respondentów określiło czas mycia zębów na ponad 3 minuty, a tak naprawdę wynosił on 2 minuty.


Czy Polacy wiedzą, jak myć zęby?


Niestety nie do końca. Eksperci twierdzą, że nasi rodacy mają bardzo małą wiedzę na temat tego, jak dobierać środki do higieny jamy ustnej. Co więcej, nie zawsze wiedzą, jak powinno się ich prawidłowo używać. W efekcie ponad 98% Polaków ma próchnicę, podczas gdy w ich domach znaleźć można mnóstwo kosmetyków i przyrządów do higieny jamy ustnej. Oznacza to jedynie, że Polacy nie wiedzą, jak z nich korzystać właściwie. Ale czy pytają o to dentystów?


Strach zapytać!


Niestety nie. Większość pacjentów gabinetów stomatologicznych nie prosi o porady w kwestii higieny jamy ustnej. Wynika to zapewne z faktu, że wydaje im się, że doskonale znają wszystkie zasady higieny lub przynajmniej że powinni je znać jako osoby dorosłe – w związku z tym pytanie o to dentysty wydaje im się pewnego rodzaju wstydem. Niepotrzebnie! Stawiając swoje zdrowie na pierwszym miejscu, powinniśmy otwarcie rozmawiać ze stomatologiem.


Zapraszamy do naszych gabinetów!


Zarówno Wołomin, jak i Pruszków, to miejsca, gdzie mogą Państwo odwiedzić nasze gabinety – nie tylko po to, by wyleczyć zęby, ale także po to, by uzyskać porady stomatologa. Nie trzeba bać się zadawać pytań – zwłaszcza jeśli na szali leży zdrowie pacjenta. Zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych gabinetów.

Szybki kontakt