Bez kategorii

Czu higiena jamy ustnej ma wpływ na zdrowe serce?

Okazuje się, że tak! Przekonani są o tym naukowcy z Uniwersytetu Columbia. Zachowanie prawidłowej higieny w jamie to mniejsze ryzyko na powstanie chorób sercowo-naczyniowych, na co dowodem były wyniki badań.

Naukowe podejście…

Naukowcy, w owym badaniu dokonali analizy, dotyczącej 420 osób dorosłych. Pobrano ich płytkę nazębną, która to została zbadana pod kątem, występujących na niej szczepów bakterii, jakie wywołują powstawanie paradontozy, oraz stanów zapalnych. Wszystko to obserwowano przez 3 lata. Wówczas okazało się, że poprawiony stan dziąseł, oraz ograniczenie kontaktu z bakteriami, przyczyniło się do wolniejszych zmian miażdżycowych w okolicach tętnicy szyjnej. Dowiedziono również, że… Im stan dziąseł jest gorszy, tym powstaje większe ryzyko na rozwój miażdżycy. Na coś takiego ma chociażby wpływ czynników, dotyczących poziomu cholesterolu, jak i wskaźnik odnoszący się do masy ciała, cukrzycy, bądź też palenia papierosów.

Zęby wizytówką pacjenta – Pruszków i Wołomin

Powyższy przykład dotyczy tego, że… Nawet zęby mogą mieć wpływ na różne zmiany w organizmie. My, jako stomatologowie, staramy się zawsze przypominać o tym, swoim pacjentom. Regularne mycie zębów, oraz utrzymywanie prawidłowej higieny w jamie ustnej, jest niezwykle ważne. Można w ten sposób uniknąć zarówno wielu problemów zębowych, jak i zdrowotnych. W tym celu, zapraszamy wszystkie osoby z problemami zębowymi do naszych gabinetów, które są umiejscowione w okolicach Warszawy Pruszków i Wołomin. Nasze drzwi stoją przed Tobą otworem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *