Bez kategorii

Czego o zdrowiu zębów chcemy się dowiedzieć z sieci?

Jedna z opolskich klinik stomatologicznych postanowiła sprawdzić, jakich informacji związanych ze zdrowiem zębów poszukują najczęściej internauci. Okazuje się, że dużo bardziej interesuje ich wygląd uśmiechu niż jego zdrowie!

Spośród wszystkich zabiegów oferowanych w gabinetach stomatologicznych największym zainteresowaniem internautów cieszy się wybielanie zębów. Częstotliwość wpisywania tego hasła jest najczęstsza spośród wszystkich innych. Jednakże warto tu zwrócić uwagę na to, że osoby korzystające z Google są zdecydowanie bardziej zainteresowane metodami domowymi niż wybielaniem laserowym. Co ciekawe, dziś ten termin jest wpisywany w wyszukiwarki rzadziej niż 12 lat temu, mimo że możliwości profesjonalnego oraz domowego wybielania zębów są znacznie większe.

Ciekawostką jest też to, że pewne hasła wpisywane są w wyszukiwarki sezonowo. Np. w okresie letnich wakacji oraz ferii zimowych znacznie rośnie częstotliwość wyszukiwań hasła „złamany ząb”, co świadczy o tym, że w tych terminach nieszczęśliwe wypadki zdarzają się nam znacznie częściej.

Wzrasta też zainteresowanie tematem dentofobii, mimo że obecnie dostępne metody leczenia zębów są zwykle zupełnie bezbolesne, a wizerunek dentystów w ostatnich latach znacznie się poprawił. Pacjenci jednak wciąż obawiają się gabinetów stomatologicznych, co wiąże się często z nieprzyjemnymi doświadczeniami z dzieciństwa, a te wynikają niestety z niewystarczającej higieny jamy ustnej skutkującej dużymi problemami stomatologicznymi nawet w bardzo młodym wieku. 


Pruszków, Wołomin – gabinety stomatologiczne przyjazne pacjentom

Pacjenci naszych gabinetów nie mają jednak powodów do obaw i z pewnością to nie oni wyszukują hasło „dentofobia” w internecie. Chcesz przekonać się, dlaczego tak jest? Odwiedź nas i sprawdź, jaka panuje u nas atmosfera i jak skuteczne są zabiegi, które wykonujemy. Serdecznie zapraszamy zarówno do Wołomina, jak i do Pruszkowa, gdzie czekają na Ciebie najlepsi dentyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *