Bez kategorii

Co Twój uśmiech mówi o Tobie?

Z uśmiechu można wiele wyczytać – nie tylko to, czy kogoś darzymy sympatią czy się na niego złościmy. Uśmiech może nam również wiele powiedzieć na temat naszego zdrowia. Więcej na ten temat piszemy poniżej.

Uśmiech – źródło informacji

dentysta Pruszków WołominJeśli dłużej przyjrzysz się swoim zębom, jesteś w stanie ocenić stan wielu swoich organów. Przykład: nieświeży oddech to przypadłość, która może być spowodowana próchnicą, zapaleniem zatok, może też oznaczać zaburzenia w funkcjonowaniu żołądka, jelit, trzustki czy wątroby. W przebiegu cukrzycy mamy też do czynienia z nieprzyjemnym oddechem, które jest wypełnione acetonem. A co z krwawiącymi dziąsłami? To jest poważny sygnał, który może być objawem: cukrzycy, obniżonej odporności organizmu lub niedoboru pewnych witamin z grup B i C. Jeśli nasze szyjki zębowe są odsłonięte to znak, że w naszym życiu jest ostatnio za dużo stresów, a jeśli szkliwo jest zniszczone to prawdopodobnie powinniśmy zrezygnować z picia słodkich napojów. Co nam mówi natomiast barwa zębów? Zazwyczaj jest to informacja dotycząca naszych nawyków, np. palacze mają zazwyczaj zęby szare lub zażółcone.

Co zrobić z tymi informacjami?


Kiedy już obserwując swój uśmiech, zdiagnozujesz u siebie jakieś niepokojące objawy, warto, abyś wybrał się do dentysty. Pruszków czy Wołomin to miasta, w których funkcjonują profesjonalne gabinety, które są w stanie pomóc Ci w przypadku każdej stomatologicznej przypadłości. Warto też, żebyś z większą uwagą dbał o odpowiednią profilaktykę i codzienną higienę jamy ustnej. W jednym z naszych artykułów opisywaliśmy na przykład jak prawidłowo szczotkować zęby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *