Aktualności

Co to jest choroba okluzyjna?

Spośród schorzeń, które dotyczą zgryzu możemy wyróżnić chorobę okluzyjną. Jest to inaczej zgryz urazowy. Mogą z tym wiązać się różne, nieprzyjemne dolegliwości jak np: bóle głowy oraz zębów po przebudzeniu, wyraźnie odczuwalne zmęczone mięśnie twarzy, nadwrażliwość zębów i wiele innych. Jeśli zaobserwujemy takie objawy, powinniśmy koniecznie udać się do stomatologa, bez najmniejszego zastanowienia.

Jakie są objawy choroby okluzyjnej?

Na samym początku styczności z tą właśnie chorobą, pacjent może nie odczuwać żadnych objawów. Jednak mimo wszystko, ten problem rozpoznany wcześnie może w później być łatwiejszy do rozwiązania. Do głównych objawów zaliczają się:

  • – ból zębów i mięśni twarzy – może to być oznaką, że mamy tutaj do czynienia z tą chorobą na zaawansowanym poziomie.
  • – rozchwiane zęby
  • – obniżona linia dziąseł
  • – ścieranie się zębów, widoczne odpryski na szkliwie, wszelkiego rodzaju ubytki
  • – dochodzi do uszkodzeń przy uzupełnieniach protetycznych w jamie ustnej
  • – odczuwalny ból w okolicach mięśni żujących
  • – dokuczliwe bóle głowy

 

Pruszków i Wołmin – jak leczyć chorobę okluzyjną?

Przy tym schorzeniu pacjent musi wykazać się ogromną cierpliwością i chęcią do leczenia, gdyż nie jest to krótki proces. We wszystkim ma nam pomóc oczywiście stomatolog. Jednym ze sposobów jest leczenie ortodontyczne. Jeżeli nie trafiłeś jeszcze na dentystę, który wykaże ogrom chęci i pomocy, by wyleczyć Twoje uzębienie, zapraszamy do naszych gabinetów w Pruszkowie i Wołminie. Gwarantujemy profesjonalną obsługę, bezstresowe zabiegi i pozytywne podejście do pacjenta. Czekamy na Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *