Bez kategorii

Clear Aligner – nowa jakość w ortodoncji

Użytkowanie tradycyjnych aparatów ortodontycznych wiąże się z przestrzeganiem określonych zasad – pisaliśmy na naszej stronie między innymi o zasadach szczotkowania zębów, na których założony został aparat. Od kilku lat funkcjonuje jednak nowa metoda prostowania zębów, która redukuje do minimum dyskomfort związany z ich codziennym użytkowaniem. O Clear Aligner piszemy poniżej.

Na czym polega metoda Clear Aligner?

Clear Aligner to innowacyjna metoda prostowania zębów wykorzystująca w tym celu przezroczyte nakładki. Można ją wykorzystać nawet w przypadkach bardzo zaawansowanych wad zgryzu, jednak o takim zakwalifikowaniu decyduje ortodonta. Odbywa się to po konsultacji, na której ortodonta dokonuje diagnozy, a także szacuje czas leczenia oraz jego koszty. Na kolejnych spotkaniach pobiera on wycisk, na podstawie którego konstruowane są nakładki na pierwszy etap leczenia. Każdy etap trwa około tygodnia – po jego upływie pobiera się kolejny wycisk i konstruuje nowe nakładki – o innej grubości. Ostatnim etapem leczenia jest leczenie retencyjne, które pomaga utrzymać osiągnięte efekty.

Zalety metody

Metodę Clear Aligner zachwala niemal każdy ortodonta. Jest ona bowiem nie tylko skuteczna, ale również tania. Pacjenci najbardziej cenią sobie jednak jej bezbolesność oraz wyjątkową estetykę – nakładki są bowiem przeźroczyste, dzięki czemu niemal niewidoczne. Dodatkowo, nakładki w bardzo prosty sposób można wyjąć, np. na czas jedzenia czy spotkania towarzyskiego (pamiętając jednak o noszeniu ich przez co najmniej 20-22 godzin w ciągu doby).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *