Aktualności

Chcesz wygrać z próchnicą? Zmień dietę!

Obecnie, próchnica jest jednym z niebezpieczniejszych problemów, dotyczących jamy ustnej. Najgorsze jednak jest to, że można nabawić się jej w bardzo szybki sposób. Przez naukowców z Newcastle University, zostało bowiem potwierdzone, że na próchnicę ma wpływ nadmiar skrobi znajdującej się w pokarmach.

Im mniej skrobi, tym Twoje zęby będą zdrowsze!

Skrobia przybiera różne formy, najczęściej jednak, spotkać można dziś, tą przetworzoną. Im więcej pokarmów z nią przyjmujemy, tym większe ryzyko na to, że nabawimy się próchnicy. Na to wszystko ma wpływ również jeden ze składników śliny – amylaza. To właśnie ona rozkłada skrobię, do cukrów, już w jamie ustnej.

Jaka dieta najlepsza dla zębów?

Najlepszym rozwiązaniem i sposobem na uniknięcie próchnicy, jest dieta pełnoziarnista. Przede wszystkim, jest to mniej szkodliwe dla jamy ustnej i dodatkowo może zapewnić ochronę przed rakiem. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również warzywa strączkowe, gdyż to właśnie w nich, znajduje się nieprzetworzony odpowiednik skrobi.

Dbaj o zęby niezależnie od dnia, ani godziny!

To wszystko, o czym wspomnieliśmy wyżej, nie zwalnia was jednak od wizyt kontrolnych u stomatologa. Często, większa część społeczeństwa, nawet nie wie, z jaką ilością próchnicy musi się zmagać. Oprócz tego, należy pamiętać o dokładnym i częstym szczotkowaniu zębów, nawet jeśli stwierdzicie, że od jednego razu nic się nie stanie… to wiedzcie, że jest to najbardziej błędne myślenie i to właśnie ono, w dużym stopniu przyczynia się do chorób jamy ustnej.Masz krzywy zgryz? TUTAJ znajdziesz informacje na temat ortodoncji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *