Aktualności

Chcesz wygrać z próchnicą? Zmień dietę!

Obecnie, próchnica jest jednym z niebezpieczniejszych problemów, dotyczących jamy ustnej. Najgorsze jednak jest to, że można nabawić się jej w bardzo szybki sposób. Przez naukowców z Newcastle University, zostało bowiem potwierdzone, że na próchnicę ma wpływ nadmiar skrobi znajdującej się w pokarmach.

Im mniej skrobi, tym Twoje zęby będą zdrowsze!

Skrobia przybiera różne formy, najczęściej jednak, spotkać można dziś, tą przetworzoną. Im więcej pokarmów z nią przyjmujemy, tym większe ryzyko na to, że nabawimy się próchnicy. Na to wszystko ma wpływ również jeden ze składników śliny – amylaza. To właśnie ona rozkłada skrobię, do cukrów, już w jamie ustnej.

Jaka dieta najlepsza dla zębów?

Najlepszym rozwiązaniem i sposobem na uniknięcie próchnicy, jest dieta pełnoziarnista. Przede wszystkim, jest to mniej szkodliwe dla jamy ustnej i dodatkowo może zapewnić ochronę przed rakiem. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również warzywa strączkowe, gdyż to właśnie w nich, znajduje się nieprzetworzony odpowiednik skrobi.

Dbaj o zęby niezależnie od dnia, ani godziny!

To wszystko, o czym wspomnieliśmy wyżej, nie zwalnia was jednak od wizyt kontrolnych u stomatologa. Często, większa część społeczeństwa, nawet nie wie, z jaką ilością próchnicy musi się zmagać. Oprócz tego, należy pamiętać o dokładnym i częstym szczotkowaniu zębów, nawet jeśli stwierdzicie, że od jednego razu nic się nie stanie… to wiedzcie, że jest to najbardziej błędne myślenie i to właśnie ono, w dużym stopniu przyczynia się do chorób jamy ustnej.Masz krzywy zgryz? TUTAJ znajdziesz informacje na temat ortodoncji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *