Bez kategorii

Chcesz mieć białe zęby? Zdecyduj się na licówki!

Niejednokrotnie pisaliśmy już na naszej stronie o tym jak wybielić zęby – zarówno metodami domowymi, jak i w gabinecie stomatologicznym. Dziś chcielibyśmy Ci opowiedzieć o licówkach. Czym są? Czy warto je sobie zafundować? Czytaj dalej! 

Co to jest?

Licówki to cienkie, nie przekraczające 1 mm grubości, płaty porcelanowe, które umieszczane są na przedniej powierzchni zębów. Dzięki nim uśmiech staje się bielszy, ale to nie wszystko – przy okazji można mu nadać określony kształt – wydłużyć, poszerzyć, a nawet zlikwidować szparę pomiędzy zębami. Zazwyczaj zakładane są na przednie zęby – od trójki do trójki.

Czy każdy może założyć licówki?

Licówki są rozwiązaniem dla każdego, z wyłączeniem osób, które cierpią na próchnicę, choroby dziąseł oraz wady zgryzu. Odradzane są również w przypadku zgrzytających i obgryzających paznokcie, gdyż nawyki te wpłynąć mogą na uszkodzenie licówek.


Jakie są zalety tego rozwiązania?

Założenie licówki jest o tyle korzystniejsze dla zęba, że nie ingeruje w jego tkankę twardą. Ponadto licówki są bardzo podobne do naturalnych zębów pod względem koloru i wrażeń dotykowych, a do tego odporne na ubytki próchnicowe, ścieranie i przebarwienia. Co ważne, założenie licówek odbywa się na kilku wizytach w przeciągu 2-3 tygodni, co oznacza, że już w niedługim czasie możesz cieszyć się pięknym, białym uśmiechem.

A jeśli wciąż masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się z naszym gabinetem stomatologicznym w Pruszkowie lub Wołominie – odpowiemy na wszystkie dręczące Cię pytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *