Ceny usług dentystycznych - jak się zmieniają?

Wiele już pisaliśmy o różnego rodzaju zabiegach oraz o higienie jamy ustnej. Dziś chcielibyśmy nieco urozmaicić tematykę. W związku z tym, mimo że jesteśmy dentystami, chcielibyśmy pobawić się trochę w statystyków. Jaka jest dynamika cen usług stomatologicznych? Jak zmienia się ona na przestrzeni ostatnich miesięcy? O tym poniżej.


Ceny usług stomatologicznych w pierwszym półroczu 2015 roku


W pierwszych miesiącach 2015 roku mieliśmy do czynienia z wzrostami cen sięgającymi 0,2% - w lutym Polska zajmowała po tym względem 6, a w marcu 9 miejsce wśród wszystkich państw europejskich. W kwietniu ceny "przyhamowały", co spowodowało spadek w rankingu na 15 miejsce z wynikiem 0.07%. Powrót do wyższych procentowych wartości nastąpił w maju, w którym znów odnotowano wzrost cen usług dentystycznych o 0,2%. W tym przypadku warto jednak wspomnieć o tym, że w większym tempie rosły w maju ceny towarów i usług (o 0,4%), można zatem pokusić się o stwierdzenie, że usługi dentystyczne stały się relatywnie tańsze. W czerwcu znów mieliśmy do czynienia z niską podwyżką cen, której wartośc pokrywała się z wynikiem kwietniowym. Ów przyrost cen był u nas niższy niż przeciętnie w krajach Unii Europejskiej. Najwyższe skoki zaobserwować można było w Finlandii (o 0,7%) oraz we Francji (o 0,43%). Najniższe wzrosty cen zanotowano w Bułgarii, Estonii i Austrii. Jeśli zaś chodzi o lipiec, w tym miesiącu wzrost cen wrócił na poziom 0,2%. Warto zauważyć, że w tym samym czasie o 1,5% zwiększyły się ogólne ceny związane ze zdrowiem. Najwięcej w lipcu płaciliśmy za produkty farmaceutyczne (2%). Jeśli chodzi o usługi stomatologiczne - wzrost o 0,2% to dużo w porównaniu do ceny usług szpitalnych które wzrosły o 0,1%. Ceny usług lekarskich nie uległy zmianie.


Jeśli chodzi o ceny naszych usług pozostają niezmienne, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz odwiedzenia naszych gabinetów w Wołominie (ul. Warszawska 15 D) oraz w Pruszkowie (ul. Powstańców 25). Świetnie wyposażone gabinety z najwyższej klasy stomatologami czekają na Ciebie. Zapraszamy!

Szybki kontakt