Bez kategorii

5 pytań o aparat ortodontyczny

Nowy rok jest okazją do wprowadzenia w swoje życie pewnych zmian tak, by nieco je uprościć. A propos upraszczania… może to też dobry moment na wyprostowanie zębów? Żeby rozwiać te wątpliwości poniżej zamieszczamy 5 najczęściej pojawiających się pytań o aparaty ortodontyczne wraz z odpowiedziami ekspertów z naszych gabinetów stomatologicznych w Pruszkowie i Wołominie.

1. Czy prostowanie jest konieczne?

Aparat ortodontyczny to nie tylko droga do pięknego uśmiechu, ale przede wszystkim urządzenie bardzo ważne dla naszego zdrowia. Jeśli nie skorygujemy zgryzu, jesteśmy bardziej narażeni na próchnicę i innego rodzaju choroby przyzębia. Co ciekawe krzywe zęby mogą być również powodem dokuczliwych bólów głowy!

2. Kiedy na wizytę u ortodonty?

Pisaliśmy już na naszej stronie o pierwszej wizycie dziecka u ortodonty, która powinna odbyć się mniej więcej w okolicy 3 roku życia. Ortodonta skontroluje dziecięce nawyki a ponadto sprawdzi ustawienie łuków zębowych i zaplanuje przyszłe leczenie.

3. Czy prostować zęby mogą też dorośli?

Tak! Skorygować zgryz można w każdym wieku – leczenie ortodontyczne jest skuteczne niezależnie od metryki. W przypadku starszych osób trwać może ono nieco dłużej niż w przypadku dzieci.

4. Jakie są przeciwwskazania do noszenia aparatu ortodontycznego?

W większości przypadków nie istnieją przeciwwskazania do leczenia ortodontycznego. Wyjątkiem są osoby chore na białaczkę, w przypadku których zakaz noszenia aparatów jest bezwzględny. Czasowo zrezygnować z tego pomysłu powinny również osoby z niewyrównaną cukrzycą i zaburzeniami hormonalnymi do czasu uregulowania swojego stanu zdrowia.

5. Ile to kosztuje?

Cena aparatu ruchomego: 500-1000 złotych
Cena aparatu stałego zewnętrznego: 2-6 tysięcy złotych
Koszt wizyty u ortodonty: 200-400 złotych
Cena aparatu retencyjnego: 850-1500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *